Tribuna/Футбол/Блоги/Chesky/Нереалізований пенальті, повернення Мессі і тактика Фавра / у Дортмунді сьогодні нулі, але лише на табло

Ліга Чемпіонів повертається. Вітаю вас!

Блог — Chesky
18 сентября 2019, 01:28

Вболівальники, що вже встигли насититись матчами провідних європейських чемпіонатів і протистояннями національних збірних, очікували на повернення Ліги Чемпіонів - турніру, через який більшості полюбився футбол. Своє повернення єврокубок відзначав поєдинком першого туру між лідерами групи F "Боруссією" і "Барселоною". Команди зійшлись у двобої на Сігнал Ідуна Парк, у Дортмунді.

Непередбачувана дортмундська "Боруссія" сьогодні, 17 вересня чекала вдома на чемпіона Іспанії. Підопічні Вальверде підходили до матчу в хорошому гуморі. Все через перемогу в Ла-Лізі над "Валенсією" (5:2) . У Лізі Чемпіонів у складі "Барселони" повинен був з'явитись 16-річний вінгер Фаті - наймолодший дебютант єврокубка, тому найбільше уваги було прикуто саме до нього. В останньому турі чемпіонату юнак двічі забив у ворота "кажанів".

Напередодні матчу з "Боруссією" з'явилась інформація, що вперше в цьому сезоні гратиме Лео Мессі, який тільки відновився після травми. Вальверде включив аргентинця до заявки, але на поле з перших хвилин не випустив, анонсувавши на прес-конференції вихід лідера каталонців у 2 таймі. Тож атакувальне тріо складалось із Грізманна, Суареса і Фаті, про якого вже згадувалося вище.

"Потрібно бути готовими до будь-яких поворотів і не випадати з гри", - наголосив перед протистоянням головний тренер дортмудської "Боруссії" Люсьєн Фавр. Настрій на гру проти очевидного, на перший погляд, лідера був зрозумілий. І, забігаючи наперед, слова Фавра повністю відобразились на грі його підопічних.

Наставник "Барселони" Ернесто Вальверде перед матчем був налаштований рішуче. "Нам повинно бути все одно, на якому полі ми граємо. Ми повинні старатися робити одне - перемагати", - сказав Вальверде на передматчевій прес-конференції. На нього чекав важкий старт Ліги Чемпіонів без Мессі з перших хвилин.

Матч розпочався. "Боруссія" намагалась вийти із оборони в атаку за рахунок серії коротких передач в середині поля. Вже після цього "бджоли" задіювали фланги. Такий прийом "Барсу" відверто дражнив, тому гравці атакувальної ланки застосовували високий пресинг.

Чемпіони Іспанії свій вихід з оборони будували через капітана Бускетса, який чекав на точну передачу в центрі поля. За відсутності Мессі, Фаті намагався створювати креативні варіанти для продовження атак на фланзі, однак нестача досвіду на такому високому рівні сильно дала про себе знати. Гравець часто помилявся у передачах, а його проходи були заблоковані.

Підопічні Фавра вміло виходили з-під високого пресингу гравців "Барселони". Обидві команди, не ризикуючи, будували позиційні атаки флангами. Крайні захисники "синьо-гранатових", Семеду і Альба високо розташовувались, допомагаючи гравцям атакувальної ланки. "Барсі" було важливо взяти м'яч під свій контроль, показати, хто лідер на полі. При такому сценарію гравці "Боруссії" могли кілька разів вискочити у контратаку, але дії нападників німецької команди продуктивністю не відзначилися.

Завданням "Боруссії" було швидко виходити із оборони і будувати позиційні атаки на половині поля іспанців, щоб у разі контратаки "Барселони" встигнути повернутися на свою частину і нейтралізувати небезпеку біля своїх воріт. Контроль м'яча також був важливий для "Боруссії" в ході гри -  команда не звикла відбиватися. Хоча, Фавр - дуже гнучкий тренер у тактичному плані, тому Дортмунд був готовий і до такого розвитку подій. 1 тайм закінчився. Команди відчули одна одну, при цьому не створивши жодного моменту, який можна було віднести до списку небезпечних. Все найцікавіше залишили на другу половину гри.

Відразу по перерві увімкнувся ледь помітний у першому таймі Суарес. На 47-й хвилині уругвайський форвард створив свій перший небезпечний моменти в матчі. Удар з гострого кута голкіпер перевів на кутовий. Цим розпочався 2 тайм.

Відразу після небезпечного моменту "Барселони" підопічні Люсьєна Фавра взяли м'яч під свій контроль. Після кількох невдало виконаних штрафних ударів німці отримали шанс пробити пенальті. Цей епізод міг перевернути гру з ніг на голову, втім капітан "Боруссії" Марко Ройс не використав нагоду. Рахунок залишився незмінним - 0:0. Не відзначити сейв Тер Штегена просто не можна. Тому, відзначу.

Свій ігровий час, все-таки, отримав лідер і капітан "Барселони" Ліонель Мессі. На 59-й хвилині він з'явився замість Фаті. 16-річний вінгер так і не вразив ворота суперників і не став наймолодшим автором забитого м'яча в Лізі Чемпіонів.

У Мессі було трохи більше 30-ти хвилин, щоб якось покращити гру своєї команди. До речі, вперше футбольний світ побачив на полі довгоочікуване тріо Мессі-Суарес-Грізманн.

Останні півгодини гри пройшли за сценарієм "Боруссії". Гравці дортмундської команди застосовували високий пресинг і змушували віддавати м'яч. Створювалася величезна кількість моментів, які або вміло нейтралізовував Тер Штеген (рятівник своєї команди в цьому матчі), або гравці з Дортмунда самі їх нереалізовували. Із найнебезпечніших - поперечина Юліана Брандта на 77-й хвилині

Щодо Мессі. Його гравці "Боруссії" просто закрили. Всі дії аргентинця, спрямовані на розвиток атаки, не проходили через тактичну грамотність німців. Схоже, Мессі поки не зміг вдало ввійти в гру після ушкодження.

Відверто кажучи, тактично Фавр свого суперника в обличчі Вальверде переграв. Тренеру "Барси" важко впоратися із подіями в матчі, які йдуть не за його сценарієм. Якщо із самого початку все добре - значить так буде протягом усього поєдинку, якщо ж щось іде не по плану - це може психологічно підкосити Вальверде і його команду. Цими слабинками "Боруссія" і користувалась, однак до забитого м'яча справа так і не дійшла. Тому ж, для німців записуємо результат 0:0, як невтішний

У матчі між "Боруссією" і "Барселоною" було все, що так люблять уболівальники. Все, крім забитих м'ячів, яких вже чекатимемо на Камп Ноу.