Tribuna/Футбол/Блоги/Chesky/Чемпіонат Світу-2018 / Матч-відкриття: перемога Росії чи капітуляція Саудівської Аравії?

Вашій увазі все найцікавіше з матчу-відкриття Чемпіонату Світу-2018 Росія - Саудівська Аравія.

Блог — Chesky
14 июня 2018, 22:09

Дочекалися! Сьогодні стартував довгоочікуваний Чемпіонат Світу, який цього разу проходить в Росії. Цілий місяць ми будемо насолоджуватися матчами, які будуть захоплювати дух та точно не залишать байдужим кожного вболівальника, або ж просто любителя футболу (навіть якщо це матч Панама - Туніс). На Чемпіонаті Світу не буває слабких команд - так кажуть всі, втім посперечатись з цим можна, особливо, дивлячись на сьогоднішню гру Саудівської Аравії проти Росії. Про це і йтиме мова. Але не лише про жахливу гру від аравійців, а й про те, що в "рашки" все ж є шанси на вихід у плей-офф, чого не ставалось жодного разу в історії цієї збірної на ЧС.

Матч-відкриття Чемпіонату Світу-2018 був вкрай важливим для Черчесова та збірної Росії. Напередодні мундіалю на головного тренера і на всю збірну-господарку змагання сипалась гучна критика. Російський журналіст Юрій Дудь казав:"У нас найслабша збірна за всю історію. Ми не любимо Черчесова, який вважає себе найкрутішим тренером у світі, хоча не має для цього ніяких підстав. Не любимо його начальство, яке завалило всі ті роки, що були перед домашнім Чемпіонатом Світу. Але любимо Росію і цього літа за неї". І не лише Дудь так висловлюється з приводу тренера і збірної, тому для них цей матч мав стати справжнім випробуванням на міцність - моральну та фізичну. Так, це лише збірна Саудівської Аравії, але перемогти сьогодні було найважливішим завданням.

З перших хвилин матчу було зрозумілим, на що робить ставку Станіслав Черчесов. Якісними тактичними діями збірна Росії на полі не виділялась, втім колективний високий пресинг - те, що стало найбільш ефективним у цій зустрічі. Це і відобразилось на розгромному результаті матчу. В першому таймі на частині поля Саудівської Аравії, при контролі м'яча азіатами, могло бути 5-6 російських гравців. Це часто призводило до втрат м'яча, інколи в найпростіших ситуаціях.

Гравці Саудівської Аравії хоч і більше контролювали м'яч, їхній брак в цьому матчі зашкалював. Центр поля був повністю деморалізований. Гравці без особливого супротиву віддавали м'яч, що часто призводило до швидкого виходу в атаку, диспетчером яких був гравець "ЦСКА" Олександр Головін. Про нього ще поговоримо детальніше.

При позиційних атаках аравійців футболісти збірної Росії забезпечували максимальну щільність у захисті і не відкривали вільних зон для розвитку атак своїх суперників. Захисники змушували помилятись гравців атаки Саудівської Аравії, після чого давали можливість центральній лінії розпочати контрнаступ.

Щодо позиційних атак російських футболістів, там все було елементарно - Головін чудовим пасом шукав крайніх вінгерів (часто з правого флангу себе пропонував захисник Фернандес) і далі йшов простріл, який мав завершувати ударом Смолов. Не завжди виходило, але такий варіант розвитку атакувальних дій був, є і, швидше за все, буде шаблонним для цієї збірної. З Дзюбою на вістрі все ідентично, але там радше слідує верхова подача, ніж простріл низом. Росіяни, як ми знаємо, грати на другому поверсі вміють.

З першим таймом усе зрозуміло - Росія вчепилась зубами, Саудівська Аравія дозволила зробити з собою все, що суперники хотіли. 12 хвилина - історична подія. Перший гол на Чемпіонаті Світу-2018 забиває центральний півзахисник Юрій Газінський. З приводу цього забитого м'яча є певні питання, адже перед ударом головою, гравець штовхав у спину свого суперника. Цей момент залишився поза увагою судді. Були ще приводи нарікнути на суддівство у матчі, коли не зафіксували очевидний оффсайд. Цей момент голом не завершився, втім 2 помилки на рахунку рефері вже є.

В середині першого травму Алан Дзагоєв отримав травму (надрив задньої поверхні бедра), замість футболіста на полі з'явився гравець іспанського "Вільяреала" Денис Черишев. Півзахисник відразу був помітним на полі. Пропонував себе на фланзі та впевнено діяв при атакувальних діях, що призвело до забитого ним голу. На перерву росіяни йшли при впевненій перевазі в 2 м'ячі, було зрозуміло, що вже навряд щось зможе повпливати на результат. Аравійці були ніякі. Жодного небезпечного моменту, ніяких загострень, незрозумілі втрати на різних частинах поля. Про центр, хоч вже і було сказано, втім варто ще відзначити, що він став найслабшою ланкою та найбільшою проблемою Саудівської Аравії в матчі.

Другий тайм був схожий на товарняк. Росія вже зробила результат і могла просто вдало грати в позиційному захисті, а Саудівська Аравія, хоч і старалась щось робити, нічого у них так і не вийшло. Кілька стандартів, які завершились невдалими ударами - ось чим запам'ятались аравійці не лише в 2 таймі, а й протягом усього матчу. Нічого цікавого не відбувалось аж до 71 хвилини. Тоді на полі з'явився нападник тульського "Арсенала" Артем Дзюба й відразу відзначився забитим м'ячем. Замінив він, до речі, одного з найкращих бомбардирів Чемпонату Росії Федора Смолова. За 70 хвилин на футбольному полі, Смолов не запам'ятався взагалі нічим і став справжнім розчаруванням. Він на пару з Головіним повинні були стати найбільшою міццю в атаці збірної, але тягнув у цьому матчі лише Головін. Ще 2 м'ячі було забито в кінці поєдинку. Дубль оформив Черишев, що вийшов на заміну в першому таймі. А крапку в матчі поставив саме Олександр Головін ударом зі штрафного.

Оцінка Смолова за версією WhoScored - 6.6 (найгірша серед усіх гравців збірної Росії).

Герой ігрового дня

Найкращим у матчі Росія - Саудівська Аравія (5:0) став Олександр Головін. На рахунку російського гравця 2 гольові передачі та забитий м'яч. Головін взяв участь у 4 результативних атаках своєї збірної. Оцінка за версією WhoScored - 9.9

Матч-відкриття ЧС-2018 хоч і був схожий на товариський, втім точно запам'ятається. Було забито багато м'ячів, шкода, що лише в одні ворота. Росія обіграла одного з найслабших суперників на мундіалі, але зробила важливий психологічний крок. Найважливіші матчі для підопічних Черчесова ще попереду. Для Саудівської Аравії - це не зовсім провал, адже збірна є аутсайдером Чемпіонату Світу, але сьогодні варто визнати, що швидше аравійці програли, ніж росіяни перемогли. Гра перших сьогодні була вкрай жахливою, а гравці збірної Росії вміло використали слабкі місця суперників. Як результат - розгром 5:0.