Tribuna/Футбол/Блоги/Chesky/Ліга Чемпіонів: третя поспіль перемога Реала і особиста поразка Каріуса

Ліга Чемпіонів: третя поспіль перемога Реала і особиста поразка Каріуса

Що це було?!

Блог — Chesky
27 мая 2018, 10:33

Мадридський Реал втретє поспіль виграє Лігу Чемпіонів і переписує історію. Київський фінал подарував надзвичайні емоції та запам'ятався великою кількістю цікавих, часом навіть драматичних епізодів. "У цього Реала просто немає межі", - сказав Зідан на післяматчевій прес-конференції. Француз, за 2.5 роки свого тренерства в Мадриді, виграє вже 9 трофей, серед них 3 кубка Ліги Чемпіонів. Неймовірний показник, який неможливо повторити.

Не лише Реал та Зідан учора били рекорди та дивували. Фінальний поєдинок запам'ятався багатьма епічними епізодами, які надовго відкладуться в пам'яті кожного, хто пильно стежив за подіями в матчі.

Відкриття фіналу Ліги Чемпіонів - це лише аперетив перед головним дійством. Команди, тим часом, готувались до матчу в підтрибунному приміщенні, психологічно налаштовувались на фінал. Кріштіану Роналду подивився на свого головного конкурента на футбольному полі - Салаха, єгиптянин в сторону нападника Реала голови навіть не повертав, тим самим показуючи, що це буде протистояння двох команд у фіналі Ліги Чемпіонів, а не очний поєдинок лідерів за Золотий м'яч.

Матч команда Юргена Клоппа розпочала значно жвавіше. Ліверпуль помчав уже на перших хвилинах вперед. Широко використовували фланги і вміло виходили з-під пресингу Реала, показуючи, що можуть грати не лише в контратакуючий футбол, а й в комбінаційний.

Гольових моментів у першому таймі було небагато, хіба що, можна згадати удар Роналду з гострого кута і постріл Тренда-Александра Арнольда, втім ворота обох команд залишились сухими. Реал спромігся забити гол, але арбітр зафіксував оффсайд. Питань до судді нема.

Перша половина зустрічі запам'яталась дещо іншим. Травму отримав Мохаммед Салах і був змушений покинути поле вже на 30-й хвилині поєдинку. Можна було неозброєним оком побачити, що Серхіо Рамос навмисне вивів нападника Ліверпуля з гри. Єгиптянин йшов з поля, плачучи. Для нього довгоочікуваний фінал завершився достроково.

Але карма є карма. Минуло 5 хвилин і на газоні вже лежав крайній захисник Реала Карвахаль і просив заміну. Футболіст на рівному місці отримав ушкодження, яке не дозволило йому продовжити гру. Знову сльози на очах футболіста, який далі не зіграє, а замість нього тим часом на полі з'являється Начо. Тепер вболівальники, які так щиро та гучно раділи травмі Салаха замовчали, адже Реал теж втратив одного зі своїх ключових гравців.

Перший тайм закінчився нічиєю, втім команди приберегли все найцікавіше на другу половину зустрічі. Розпочався другий тайм з питання, яке кожен сам собі ставив у голові: що зробив Лоріс Каріус?! 50 хвилина - м'яч у сітці воріт Ліверпуля. Голкіпер намагався швидко ввести м'яч, щоб розпочати атаку своєї команди, але влучив у ногу нападника Реала Каріма Бензема, який і відкрив рахунок. 1:0, але це не остання дивна дія Каріуса, курйози продовжуватимуться.

Без лідера атаки Салаха, Ліверпуль почав створювати значно меншу кількість моментів, але добре, що є Садіо Мане, який взяв на себе лідерські повноваження. Вже на 55-й хвилині рахунок було зрівнено, завдяки вдалим діям сенегальця. Після удару Ловрена головою, він підставив ногу і зробив рахунок 1:1.

Події у другому таймі розвивалися так швидко, що глядачі, гравці, тренери, які ще не встигли оговтатись від попереднього моменту, отримували інший і не розуміли, що відбувається. На 61-й хвилині на полі з'являється "джокер" Зідана Гарет Бейл. 65-та - неймовірний гол через себе! Валієць стає героєм фінального протистояння.

Сенегальський форвард Садіо Мане не збирався віддавати перемогу в Лізі Чемпіонів Реалу. Спочатку він небезпечно вривався позаду Рамоса, втім м'яч до нього не дійшов, а потім влучив у стійку після удару з дальної дистанції.

Якщо Ліверпуль і мав хоч якісь шанси, щоб зрівняти рахунок і перевести матч в овертайм, то їх остаточно погасив голкіпер команди Лоріс Каріус. Це була вже друга фатальна помилка гравця, яка вартувала мерсисайдцям титулу Ліги Чемпіонів. Удар Гарета Бейла, здавалося б, йшов прямо в руки Каріусу, але зафіксувати м'яч німецький воротар не зміг. 3:1 і це фіаско.

Мадридський Реал здобув уже 13 титул Ліги Чемпіонів. Зідан виграє з вершковими його втретє поспіль. Кріштіану Роналду, забивши 15 голів, стає найкращим бомбардиром турніру. Юрген Клопп програє свій шостий фінал.

Незважаючи на те, що Реал здобув у матчі перемогу, Кріштіану Роналду в матчі не запам'ятався практично нічим. Португалець міг відзначитись забитим м'ячем, але йому завадив уболівальник, який вибіг на поле і був затриманий стюартами.

"Через 10 років ніхто і не згадає, як Ліверпуль грав у фіналі", - з розпачем сказав після матчу головний тренер мерсисайдців Юрген Клопп.

Згадаємо, Юргене, таке не забувається! Німецький тренер провів чудовий сезон зі своєю командою, але виграти фінал Ліги Чемпіонів у цьому сезоні йому не судилося.