Tribuna/Футбол/Блоги/Із грифоном на грудях/Класичні матчі УПЛ. Оболонь - Динамо - 2:2. Шахтар - Оболонь - 0:1

Класичні матчі УПЛ. Оболонь - Динамо - 2:2. Шахтар - Оболонь - 0:1

Історія українського «Лестера».

Автор — Andriy Victorov
30 января 2018, 18:55
9

Андрій Шевченко та Андрій Ярмоленко за одну хвилину київського дербі затвердили свою перевагу - для «Динамо» це був виграний матч ще до виходу команд на поле. Але «Оболонь» пам’ятала відомий футбольний вислів Англії: «it’s over when it’s over».

ОБОЛОНЬ - ДИНАМО - 2:2

9 липня 2010 року. Київ. Стадіон "Оболонь Арена". 1 тур.

"Оболонь": Остапенко - Кутас, Пластун (Кучеренко, 81'), Лозінський, Сапай - Слюсар, Лупашко - Сібіряков (Шевчук, 90'), Худзік, Мазуренко (Панас, 46') - Мандзюк.

"Динамо": Бойко - Даніло Сілва (Бетао, 54'), Леандро Алмейда, Михалик, Жерсон Маграо - Гармаш (Юссуф, 84'), Вукоєвіч - Єременко, Ярмоленко - Шевченко, Мілевський (Нінковіч, 74').

Голи: Шевченко (36'), Ярмоленко (38') - Мандзюк (60'), Мандзюк (90+2').

Вразивши своєю грою за "пивоварів" у попередньому чемпіонаті, Денис Бойко у матчі-відкритті нового сезону зайняв місце у воротах клубу, який його виховав - київського "Динамо". В захисті вийшло одразу троє бразильців, а в нападі - легендарний Андрій Шевченко, майбутній лідер атак киян Андрій Ярмоленко та теперішній (на той час) - Артем Мілевський.

В "Оболоні" місце в рамці зайняв ветеран Олег Остапенко. В центрі поля "функції Макелеле, Давідса та Ван Боммеля" виконував екс-гравець "Металіста", вихованець київського футболу Валентин Слюсар. На правому фланзі півзахисту вийшов нинішний тренер "Оболонь Бровар" Олег Мазуренко - щоправда, витримав лише перші 45 хвилин. На іншому фланзі виступав технічний вінгер родом з Буковини Сергій Сібіряков, під нападником - талановитий диспетчер, відомий виступами за ФК "Львів", Павло Худзік. На вістрі атаки вийшов відомий форвард Олександр Мандзюк - старший брат захисника "Дніпра" Віталія Мандзюка.

З перших хвилин матчу вщерть заповнена "Оболонь Арена" погнала господарів вперед, і як наслідок в перші 25 хвилин у "пивоварів" було два потенційно гольові моменти: один - у Мандзюка, другий, після сольного проходу флангом - у Сібірякова.

На 30-й хвилині матчу активізувалися вже динамівці - тривожним дзвіночком для оборони "пивоварів" мала стати комбінація Мілевського та Шевченка, яка завершилася ударом останнього.

Нажаль, як з'ясувалося згодом на 36-й та 37-й хвилинах, це була генеральна репетиція одразу двох голів.

На зовсім не чужому для себе стадіоні району Оболонь, в якому він і виріс, Андрій Шевченко забив свій знаковий гол в стилі Серії "А" - і з характерним святкуванням: права рука з пальцем піднята догори, невеличка пробіжка - і стрибок із підняттям цієї ж руки із уже стиснутою в кулак долонею.

Воротар зачепив сферу кінчиками пальців, проте зарадити польоту не зміг, лиш додавши голу яскравості. Ну а Андрій Ярмоленко забив з правої, завершивши чудову комбінацію, яку розпочав Шева.

0:2 - але "Оболонь" спромоглася на момент під завісу першого тайму. Це нинішній тренер "Оболонь Бровар" Олег Мазуренко в стилі Бекхема вирізав на абсолютно вільного Мандзюка.

На другий тайм "Динамо" вийшло зі спокійною душею - та абсолютно протилежний стан був у футболістів "Оболоні". Це далося взнаки на 60-й хвилині.

Зірка "Оболоні" попереднього сезону, відкриття року - Денис Бойко - цілком доречно вирішив віддячити клубу, яким приніс йому визнання.

А Олександр Мандзюк проявив всі необхідні форварду якості.

Та все одно - для "Динамо" гра була зроблена. І тому 13-кратний на той момент чемпіон України не вбачав жодної небезпеки у штрафному з центра поля - нехай і на 90й хвилині матчу, і нехай його виконуватиме майстер стандартів Сергій Кучеренко, котрий вийшов на заміну замість захисника Ігора Пластуна - яке діло до того було Валерію Газзаєву, що у другому таймі випустив двох захисників (Бетао та Юссуфа), бажаючи зберегти переможний рахунок та спокійно готуватися до кваліфікації Ліги Чемпіонів, яку він збирався виграти?

"Ви просто не уявляєте, що зараз відбувається на "Оболонь Арені".

Динамівці кинулися рятувати честь клубу. Андрій Ярмоленко мав супершанс!..

"Оце поєдинок!" - доречні підсумовуючі слова на диво незаангажованого коментатора ТК "Футбол".

Першої поразки на «Донбас Арені» чвертьфіналісту Ліги Чемпіонів завдала українська команда без жодного легіонера у складі. Скасований гол, несправедливе вилучення, самовідданість Рибки та штрафний, який підтвердив аксіому: «в футбол грають на полі, а не в кабінетах».

ШАХТАР - ОБОЛОНЬ - 0:1

9 квітня 2011 року. Донецьк. Стадіон "Донбас Арена". 24 тур.

"Шахтар" до звітного матчу не програвав в чемпіонаті країни на своєму полі аж з квітня 2008 року, а на "Донбас Арені" не програвав взагалі в усіх турнірах включно, вигравши всі домашні матчі із загальним рахунком 27:2.

"Оболонь" в тому сезоні виборола статус "грози авторитетів", обігравши у дербі київське "Динамо" на його полі - 0:2, та зігравши з ним внічию на "Оболонь Арені" - 2:2. "Шахтар" в першому колі "пивовари" обіграли 1:0. На момент гри в Донецьку кияни були головними претендентами на 6-те місце - повторення свого результату сезону 2003/2004.

«Шахтар»: Худжамов - Кобін, Крівцов, Ракицький, Шевчук (Срна, 46; Іщенко, 58) - Алекс Тейшейра, Гай, Жадсон, Дуглас Коста - Виценець (Мхітарян, 46), Едуардо.

«Оболонь»: Рибка (Березовський, 73) - Сапай, Пластун, Лозинский, Кутас - Панас, Лупашко, Слюсар (Кучеренко, 53), Б. Баранець - Худзік - Мандзюк.

Суддя: Юрій Мосейчук (Чернівці).

Гол: Кучеренко (86).

Попередження: Ракицький (16), Коста (74) – Лупашко (21), Панас (28), Слюсар (47), Худзик (54), Кутас (56).

Вилучення: Панас (61).

Удари (в створ): 8 (6) - 10 (5).

Кутові: 4 - 2.