Tribuna/Хоккей/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/Чехи вперше за 10 років здобули нагороди на ЧС з хокею. Вибороли бронзу у дуже веселому матчі з 12 закинутими шайбами

Давід Пастрняк виправився за провальний півфінал, оформивши гольовий хет-трик.

Автор — Андрей Белик
29 мая 2022, 22:22
3

Давід Пастрняк виправився за невдалий півфінал, оформивши гольовий хет-трик.

У це складно повірити, але чехи не підіймалися на подіум чемпіонатів світу з хокею з 2012 року. Вони завжди були у розширеному переліку фаворитів світової першості, стабільно виходили до плей-оф (та й взагалі ніколи не вилітали на груповій стадії з моменту утворення самостійної країни), але їм постійно чогось бракувало.

Якби у хокеї вручали дерев’яні нагороди, їх у чехів за цей період було б три – вони програвали зустрічі за бронзу у 2014, 2015 та 2019 роках, не знаходячи у собі сил голосно грюкнути дверима після болісних поразок в півфіналах.

Мабуть, через серію невдач, яка затягнулася, чехи й відважилися на радикальний крок – запросили до національної збірної іноземного фахівця. ЧС-2022 став першим світовим форумом, куди збірну привіз тренер, який не має чеського громадянства. Ним став добре відомий у Європі та наддосвідчений фін Карі Ялонен.

І під його керівництвом чеські хокеїсти з першої ж спроби стрибнули у трійку призерів чемпіонату світу. Зібралися після нищівної поразки від Канади з рахунком 1:6 у півфіналі та переграли американців у веселому поєдинку за бронзу із 12 закинутими шайбами.

Головним героєм зустрічі став зірковий Давід Пастрняк із «Бостона»: він відзначився тричі у заключному періоді, який чехи починали, поступаючись 2:3. Так форвард виправився за невдалий півфінал – саме з його безглуздого вилучення за порушення у зоні атаки розпочався вирішальний спурт канадців, які за рахунку 1:1 закинули тричі за три хвилини.

Після втішного фіналу, який проходив у Тампере, Ялонен отримав неймовірну підтримку від місцевих вболівальників. Навіть попри те, що він тренує збірну іншої держави, його у Фінляндії люблять та цінують.

А ось так чехи привітали свого керманича у роздягальні:

Сподіваємося, що фінал, у якому канадці зіграють із фінами, видастся не менш яскравим та багатим на емоції.