Tribuna/Хоккей/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/Неймовірний порятунок австрійців на ЧC з хокею: зберегли місце в елітному дивізіоні, закинувши п’ять шайб за період

Перетворили надскладну ситуацію у яскраву перемогу та емоційно її відсвяткували.

Автор — Андрей Белик
23 мая 2022, 23:03
1

У останньому турі групового раунду чемпіонату світу з хокею, який проходить у Фінляндіі, збірні Великої Британії та Австрії у очному двобої з’ясовували, хто з них залишиться у елітному дивізіоні ще на один рік, а хто понизиться у класі.

Британцям була потрібна лише перемога в основний час над прямим конкурентом, тоді як австрійців влаштовував будь-який інший сценарій – навіть поразка у овертаймі чи серії післяматчевих буллітів.

Після двох стартових періодів все йшло за планом британців – вони лідирували із рахунком 2:0. Але збірна Австрії за 20 хвилин перевернула ситуацію з ніг на голову, закинувши фантастичні для неї п’ять шайб (за шість попередніх турів вони спромоглися на сумарні 11).

Яскрава вольова перемога 5:3 зберегла австрійцям прописку у елітному дивізіоні, де вони взагалі не мали б грати цього року – допомогло відсторонення від будь-яких офіційних змагань збірних країн-агресорів РФ та Білорусі.

Але австрійські хокеїсти, найбільш відомими з яких є 36-річний голкіпер Бернхард Штаркбаум (свої найкращі роки він провів у поважному чемпіонаті Швеції) та 35-річний форвард Томас Раффль (його молодший брат Майкл зараз грає у НХЛ за «Даллас»), довели, що насправді належать до числа 16 найкращих команд планети.