Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Які ж красені! Збірна України обіграла Грузію з потрібною різницею в рахунку – наш шлях на ЧС-2023 став набагато легшим

Автор — Андрей Белик
1 июля 2022, 23:48
9

Блискучий результат.

Українські баскетболісти відкрили липневий марафон кваліфікаційних матчів чемпіонату світу 2023 року дуже, просто неймовірно важливою перемогою – у номінально домашньому матчі обіграли у Ризі команду Грузії з рахунком 79:66.

Цей результат разом з перемогою іспанців над Північною Македонією гарантує нам достроковий вихід у другий раунд відбору на ЧС, який прийматимуть Японія, Індонезія та Філіппіни. Але справжня боротьба за путівки на планетарну першість лише розпочинається.

Розповідаємо найголовніше, що треба знати про звитягу наших хлопців:

✅ За усіма прогнозами Україна була аутсайдером зустрічі, та й однієї перемоги нам було недостатньо. Перемагати треба було з різницею у шість балів або більше – закривати виїзну поразку від Грузії з рахунком 83:88, яка мала місце у листопаді 2021-го та отримувати перевагу за особистими зустрічами над прямим конкурентом.

Питання щодо того, чи вдасться нашим хлопцям здобути необхідний гандикап, майже не стояло: синьо-жовті втекли ще у другій чверті і, за винятком декількох секунд у четвертій, мали двозначну перевагу до самісінької фінальної сирени. Награли на «+13», і це українців повністю влаштовує.

✅ Обидві команди видали просто жахливі снайперські відсотки – українці забили п’ять дальніх кидків з 22 (22,7%), а грузини взагалі лише чотири з 26 (15,4%), змарнувавши 18 з 19 триочкових спроб у стартові 30 хвилин.

Але, на наше щастя, у всі дійсно важливі моменти наші хлопці влучили: «трійки» В’ячеслава Боброва та Івана Ткаченка стали фундаментом українського спурту у першій половині, а дуже емоційне влучання Іссуфа Санона на передостанній хвилині підсумувало перемогу команди Багатскіса. Після цього кидка стало зрозумілим, що Грузію не врятує навіть якесь баскетбольне диво.

✅ За збірну вперше за майже чотири роки зіграв чинний баскетболіст НБА – захисник «Торонто» Святослав Михайлюк. І дав дуже суперечливий перформанс, якому складно дати чітку оцінку. Моментами він дійсно тягнув команду (непогано показав себе в проходах та швидкому нападі – як колись у складі «молодіжки»), моментами – складав серії з відверто поганих рішень.

16 очок за 18 хвилин на майданчику від хлопця, який не грав у баскетбол з квітня, а у європейських правилах взагалі з вересня 2018-го – це добре, а ось 0/4 з-за дуги, сім втрат з командних 14 (рівно половина!), зайві емоції, які виливалися у суперечки з арбітрами та суперниками (свій технічний фол Свят отримав ще у другій чверті) та підсумкове вилучення через перебір персональних зауважень – не дуже. Але далі всім має стати трішечки легше: Михайлюк згадає, що таке баскетбол за правилами ФІБА, а тренери розберуться, як максимізувати ефект від його найсильніших якостей.

Тут кожному – зокрема й нам, вболівальникам, – потрібно проявити терпіння. Принаймні, до завершення цього відбіркового вікна.

✅ Просто чудовий поєдинок провела наша «стара гвардія». Бобров, який з 17 очками у доробку став найрезультативнішим українським гравцем матчу, дав фантастичну за впевненістю та ефективністю заключну чверть. Денис Лукашов, який після повномасштабної російської агресії зіграв лише декілька матчів у другому дивізіоні чемпіонату Франції, нагадав, що за збірну він завжди б’ється так, як не б’ється за жоден клуб – і здобув більше підбирань в нападі, аніж усі наші центрові разом.

Але результат, насправді, зробили наші варіативність та ротація. Багатскіс випустив на майданчик 11 із 12 заявлених на гру баскетболістів (не зіграв лише Сергій Павлов), дав кожному з них принаймні десять хвилин основного часу – і це спрацювало. Україна сьогодні виглядала більш розумною командою із запасним планом дій, аніж Грузія, яка посипалася одразу після того, як стало зрозумілим, що з лідерів свій рівень покаже лише Токо Шенгелія. Та й то не завжди.

У Макфаддена просто не полетіло – він добрав свої бали у заключній чверті, намагаючись організувати рятівний ривок, але було вже пізно. Георгія Шермадіні наша команда виключила з гри найпростішим шляхом з усіх можливих: порушувала на ньому правила кожного разу, коли програвала боротьбу за позицію та дозволяла отримувати м’яч у фарбі. 1/6 штрафних за три стартові чверті, і у заключній Шермадіні не виходив на майданчик взагалі.

✅ Втім, не можемо не відзначити особисто Івана Ткаченка. Ми дуже хвилювалися щодо «трійки», втративши напередодні липневої частини відбору одразу трьох важливих баскетболістів, які могли б її закрити – Олександра Липового, Богдана Близнюка та Андрія Войналовича. Але вихованець «Черкаських Мавп», який догравав клубний сезон у Фінляндії та став бронзовим призером місцевої першості, зіграв на достатньому рівні, щоб ці кадрові проблеми були якомога менш відчутними.

Викладався на повну в захисті, не робив нічого зайвого в нападі, влучив свою «трійку» та завів команду ефектним данком в середині останньої чверті – це було дуже впевнено. 25-річний форвард отримав свій перший в кар’єрі повноцінний шанс закріпитися у національній збірній, і зробив солідний крок до того, щоб ним скористатися.

✅ З урахуванням перемоги іспанців у вечірній зустрічі наступний поєдинок відбору – виїзна зустріч з Північною Македонією 4 липня – глобального турнірного значення для нас вже не матиме, бо при об’єднанні двох груп результати зустрічей з останніми командами (а македонці вже точно фінішують четвертими) відкидатимуться.

А ось зачепитися за саму «Червону фурію» 7 липня у Ризі нам конче необхідно спробувати: у наступному раунді відбору, де, власне, і визначатимуться володарі перепусток на ЧС, жодна перемога не буде зайвою.