Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Шалений вечір у баскетбольній ЛЧ: три матчі – три гейм-віннери на останніх секундах

Шалений вечір у баскетбольній ЛЧ: три матчі – три гейм-віннери на останніх секундах

Чвертьфінали Ліги чемпіонів можуть бути епічними не тільки у футболі!

13 апреля 2022, 11:55
2

12 квітня відбувалися другі матчі чвертьфінальних протистоянь у баскетбольній Лізі чемпіонів у трьох із чотирьох парах (для проходу далі на цьому етапі турніру командам треба виграти у суперника два із трьох матчів). Усі зустрічі завершилися із мінімальною різницею в рахунку, подарували глядачам напружені кінцівки та переможні кидки на останніх секундах ігрового часу.

Вечір відкривало протистояння турецького «Тофаша» та іспанського «Тенеріфе». Останні були суперниками нашого «Прометея» у першому груповому етапі ЛЧ (та двічі перемагали українську команду на цій стадії).

Іспанці ж і перемогли у першому матчі цього протистояння, але із мінімальною перевагою – 78:77. А у другому були близькими до того, аби так само мінімально програти і відправитися в третій матч серії, але проти був 38-річний Марселінью Уертас, який ефектно реалізував двоочковий кидок за 0.9 сек до кінця матчу.

Саме завдяки цьому «Тенеріфе» пробився до Фіналу чотирьох ЛЧ. А Уертасу за місяць виповниться вже 39 років, але він все ще готовий запалювати і надалі.

У другому протистоянні між «Страсбуром» із Франції та «Хапоелем Холон» з Ізраїля інтриги мало б бути значно менше, оскільки «Хапоель» виграв перший матч із різницею «+18», але на ділі все вийшло зовсім інакше і кінцівка другого матчу це тільки підтверджує.

Джо Рагланд, коли його команда відставала одне очко наприкінці зустрічі, закинув дальній двоочковий за 11 сек до кінця ігрового часу, який у підсумку став переможним, дозволив «Хапоелю» виграти серію та вийти до Фіналу чотирьох, де на них вже чекав «Тенеріфе» (ці команди зіграють між собою у півфіналі).

Останній матч вечора між іспанськими «Манресою» та «Унікахою», добре відомою українським вболівальникам по протистоянню із тим же «Прометеєм», продовжив традицію епічних кінцівок у чвертьфіналах ЛЧ.

«Манреса» впевнено виграла перший матч (86:63), але горіла у другому, програючи «-3» на останній хвилині матчу. Спочатку «Манреса» зрівняла рахунок та отримала надію на порятунок.

А потім після неточної спроби закинути гейм-віннер від Метта Муні із «Манреси» м’яч потрапив до рук Джо Томассона, який розхитав суперника і закинув з середньої за 0.7 сек до фінальної сирени – цей кидок приніс його команді перемогу та вихід до Фіналу чотирьох.

Так стали відомі вже три учасники Фіналу чотирьох – немає лише переможця пари «Людвігсбург» –  «Клуж» – ще двох колишніх суперників «Прометея» у цьому розіграші ЛЧ. Вони свій другий матч у чвертьфіналі проведуть сьогодні, 13 квітня о 21:00 за Києвом.