Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/Морент творить дива: набрав 47 очок проти «Ворріорз» та нарешті видав потужний клатч

«Мемфіс» зрівняв рахунок у серії з «Голден Стейт» (1-1)

Блог — Rim Protection
4 мая 2022, 10:45
3

«Мемфіс» зрівняв рахунок у серії з «Голден Стейт» – 1:1.

«Грізліс» та «Ворріорз» продовжують настільки серйозно рубатися у кожному матчі між собою, що це протистояння набуває контури принциповості. Після потужного першого матчу у півфіналі Заходу, який закінчувався у надяскравому клатчі, другий матч «Мемфіса» проти «Голден Стейт» був не просто не гіршим, а навіть підняв планку яскравості.

«Мемфіс» врахував помилки минулої гри та цього разу зміг дотиснути суперника, одержавши перемогу (106:101) та зрівнявши рахунок в серії (1-1). Це – перша перемога «Грізліс» у другому раунді плей-оф із 2015-го року (тоді вони теж грали проти «Голден Стейт» і програли серію із рахунком 2-4). А головною дійовою особою на майданчику був, звісно ж, Джа Морент.

• Він набрав 47 очок і повторив власний рекорд результативності в плей-оф (а разом з тим і рекорд франшизи). Морент також набирав 47 очок минулого року у другому матчі серії проти «Юти», щоправда, тоді його «Мемфіс» зазнав поразки;
  • Джа набрав 15 останніх очок «Грізліс» у матчі, ставши третім гравцем з сезону-1997/98, якому підкорилося це досягнення (Ліллард у 21-му набирав 17 останніх очок команди, а Леброн, виступаючи за «Клівленд» у 2007-му, набирав 25 очок);
  • Морент також став третім гравцем в історії НБА, який набрав 45+ очок у двох матчах плей-оф до того, як йому виповнилося 23 роки (раніше таке вдавалося лише Леброну Джеймсу та Кобі Браянту).

У Джа Морента нарешті вийшло зробити те, що завадило «Мемфісу» перемогти у першому матчі — провести хороший клатч. Плеймейкер бігав туди-сюди по всьому майданчику протягом останніх хвилин гри та топово розганяв атаки, які сам потім закінчував набраними очками. Як підсумок: 47 очок, 8 підбирань, 8 результативних передач та 3 перехоплення – абсолютно елітна статистика у матчі плей-оф.

Щодо інших важливих подій матчу, відзначимо жорстку травму Гері Пейтона ІІ. Захисник «Ворріорз» отримав перелом лівого ліктя, коли впав після грубого порушення Діллона Брукса, який намагався зупинити Пейтона під кільцем, але натомість вдарив його по голові, коли Гері знаходився у повітрі. Брукс у підсумку отримав неспортивний фол та був вилучений з паркету.

А найбільш показово те, що цей момент стався вже на третій хвилині матчу! І це прекрасно описує гру «Мемфіса» в другому матчі, з перших хвилин вони почали грати жорстко не тільки проти Дреймонда Гріна, який відзначився грубим фолом та був вилучений у першому матчі, а й проти кожного іншого гравця «Голден Стейт».

Грін, до речі, теж не відмовляв собі у розвагах. На тій же третій хвилині матчу Грін отримав сильний удар ліктем в лице, автором якого ненавмисно став центровий «Грізліс» Ксав’єр Тіллман. Коли Дреймонд йшов у роздягальню, він показав два середніх пальці фанатам «Мемфіса», які раділи та аплодували на трибунах.

«Було приємно показати їм середній палець. Вони аплодували тому, що я отримаю штраф. Я заробляю 25 мільйонів доларів на рік і в мене все буде в порядку», – прокоментував цей епізод сам Грін.

Тепер серія переїздить у Каліфорнію. Третій матч, який запланований на ніч з 7 на 8 травня за Києвом, обіцяє бути ще цікавішим та принциповішим.