Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/Епічний фінал «Березневого божевілля»: історичний камбек та жахливий «ейрбол» на останніх секундах

Канзас вчетверте став чемпіоном NCAA.

Блог — Rim Protection
5 апреля 2022, 10:55
3

У фіналі «Березневого божевілля», головного університетського, а можливо й взагалі, головного баскетбольного турніру планети, на нас знову чекало епічне протистояння, яке подарувало величезну кількість емоцій та історичних подій.

Хто грав у фіналі?

Цьогоріч за титул чемпіона NCAA змагалися університети Канзасу та Північної Кароліни. Кілька слів про те, яких зірок баскетболу ці коледжі подарували світові.

За Канзас у свій час виступав Уілт Чемберлен, якому належить, напевне, кілька десятків різноманітних рекордів НБА, легенда «Бостона» Пол Пірс та один із найкращих баскетболістів сучасної ліги Джоел Ембіід (варто нагадати, що за Канзас в NCAA колись грав і українець Святослав Михайлюк).

Тоді як університет Північної Кароліни подарував нам найкращого баскетболіста в історії Майкла Джордана, триразового чемпіона НБА, MVP фіналу та легенду «Лейкерс» Джеймса Ворті, а також, до прикладу, таких зірок нульових як Вінс Картер та Рашид Уоллес.

До фіналу NCAA Канзас підійшов у якості першої сіяної команди, тоді як Північна Кароліна грала у плей-оф лише під восьмим посівом (на шляху до фіналу вони вибили тогорічних чемпіонів із Бейлора, а у півфіналі перемогли Дюк в останньому матчі в кар’єру легендарного тренера Майка Кшишевські).

Канзас зробив історичний камбек та виграв четвертий титул в історії

Північна Кароліна максимально впевнено виграла першу половину зустрічі (25:40) і, здавалося б, повинна без особливих проблем вигравати свій сьомий чемпіонський титул. Але у другій половині Канзасу вдалося відіграти відставання у «-16», зробивши найбільший камбек у вирішальних зустрічах NCAA та довести фінальний матч до своєї перемоги.

Без інтриги у кінцівці глядачі та фанати студентського баскетболу теж не залишилися, все могло закінчуватися в овертаймі. Гравець Північної Кароліни Калеб Лав міг влучити триочковий із сиреною та зрівняти рахунок, проте все завершилося лише епічним «протягом».

Канзас виграв свій четвертий титул, раніше вони ставали чемпіонами у 1952-му, 1988-му та 2008-му. А MVP фінального матчу став захисник Канзасу Очай Агбаджі, який виграв ледь на усі можливі індивідуальні нагороди в нинішньому сезоні NCAA. Цілком можливо, що вже наступного року ми спостерігатимемо за цим баскетболістом у НБА.