Tribuna/Легкая атлетика/Блоги/Камон, ран!/Пригоди українських бігунів у Європі, Бостонський марафон та нові рекорди. Найцікавіше, що ви могли пропустити у квітні

Блог — Камон, ран!
2 мая 2022, 12:09
1

Привіт. На календарі 2 травня, а значить час підбивати підсумки квітня. Розумію, що багатьом зараз не до спорту, але сподіваюсь, що цей пост хоч трохи відверне увагу та підбадьорить.

У квітні активно розпочався сезон шосейних забігів у багатьох містах світу. У деяких з них, у цей непростий для нашої країни час, українцям вдалось не тільки взяти участь, а й перемогти та посісти призові місця.

Здобутки українських бігунів на європейських забігах

• Братиславський марафон

На головній дистанції в Братиславі перемогу у чоловічому та жіночому заліку здобули Тарас Іванюта (2:27:03) та Юлія Тарасова (2:54:53), а на півмарафонській дистанції Марія Радько (1:18:15).

• Краківський марафон

На нічному забігу на 10 км в рамках Краківського марафону чотири із шести нагород здобули українські спортсмени. У чоловічому заліку першим став Богдан Семенович (30:20), а у жінок п'єдестал був повністю українським: Наталія Семенович (34:41), Богдана Семенова (35:07) та Валентина Верецька (35:14).

• Каунаський марафон

Вероніка Калашнікова перемогла на марафонській дистанції з результатом 3:07:21, а вслід за нею на другій сходинці розташувалась Вікторія Чайка з часом 3:09:09. У чоловічому заліку друге місце здобув Віталій Кузнецов (2:31:02).

Також на марафоні у Відні Наталія Легонькова посіла 11 місце у загальному заліку та друге місце у віковій категорії (40 років) серед жінок з результатом 2:38:52, а Олександр Вовк (1:28:02) став першим на півмарафоні у Празі у своїй віковій категорії (65 років) серед чоловіків.

Ігри нескорених 2022

У середині місяця в нідерландському місті Гаазі відбулись Ігри нескорених. Це міжнародні змагання з різних дисциплін колишніх та чинних військовослужбовців, поранених або інвалідів на службі.

Цього року українська збірна здобула 16 медалей: 5 золотих, 5 срібних і 6 бронзових. Серед бігунів відзначився Олексій Бобчинець, який виборов бронзову нагороду на дистанції 1500 метрів з результатом 5:42,50.

Також Олексій спробував свої сили у плаванні на дистанції 50 м вільним стилем та посів 6 місце серед кращих спортсменів у своїй категорії.

Більш детально про Ігри Нескорених читайте в матеріалі блогу Ноу Баланса: «Брати участь у Іграх було дуже важким рішенням». Україна виступила на Invictus Games, щоб говорити правду про війну

Весняна класика: 126-й Бостонський марафон

Вперше з 2019 року Бостонський марафон повернувся до свого класичного варіанту проведення, а саме в третій понеділок квітня, коли в штатах Массачусетс та Вісконсин святкується День Патріотів. В цьому році відбувся вже 126-й марафон, який пише свою історію з 1897 року. По праву вважається одним з найстаріших і найпрестижніших марафонських забігів у світі та найстаріший з марафонів, що проводяться щорічно.

За попередніми даними цього року взяло участь 28 500 осіб, в тому числі й 11 українців. Найкращий час продемонстрували Дмитро Молчанов (2:39:20) серед чоловіків та Марта Кривдик (3:20:47) серед жінок.Щодо професіоналів, то у чоловіків впевнену перемогу здобув Еванс Чебет з результатом 2:06:51. Друге та третє місце у Лоуренса Чероно (2:07:21) й Бенсона Кіпруто (2:07:27) відповідно.

У жінок фініш видався більш драматичним. Лише на останніх метрах олімпійській чемпіонці Перес Джепчірчір (2:21:01) вдалось випередити Абабель Єшанех (2:21:05) і здобути третю перемогу на марафонах за останні вісім місяців (після Олімпіади та Нью-Йоркського марафону). Третє місце, як і торік, посіла Мері ​​Нгугі з особистим рекордом 2:21:32.

Найкращий дебют в історії на марафоні

На марафоні у Гамбурзі, що відбувся в останню неділю квітня, приголомшливу перемогу здобула ефіопська легкоатлетка Ялемзерф Єгуалав (2:17:23). Бронзова призерка чемпіонату світу з напівмарафону оновила національний рекорд Єфіопії та показала шостий результат в історії. Це найшвидший дебют на марафонській дистанції.

Новий рекорд Європи

В німецькому місті Герцогенаурах, де знаходиться штаб-квартира компанії adidas, пройшли змагання з бігу Adizero Road to Records (5 км, 10 км та півмарафон), під час яких пройшла презентація нової лінійки бігових кросівок.

На дистанції 5 км італієць Єман Кріппа фінішував з результатом 13:14 і встановив новий рекорд Європи. При цьому він посів сьоме місце в загальному заліку. Перемогу здобув Йоміф Кеджелча з третім результатом в історії (12:53).

"Світовий рекорд" на комбінованій естафеті з різних дистанцій (Distance medley relay)

У вікенд, що передував Бостонському марафону, у місті відбулось відкриття багатоцільового спортивного комплексу the TRACK від компанії new balance. В честь цього був організований грандіозний захід, кульмінацією якого став "світовий рекорд" (10:33.85) від кращих атлеток команди new balance на комбінованій естафеті з різних дистанцій (1200 метрів / 400 метрів / 800 метрів / 1600 метрів).

Правда за правилами World Athletics, "справжнім" рекордом може вважатись тільки той, що було встановлено на відкритому повітрі.

Другий результат в історії на естафеті 4х1600 метрів

На стадіоні Хейвард Філд в Орегоні, де цього року пройде Чемпіонат Світу з легкої атлетики, хлопці з місцевої команди Oregon Track and Field також зробили спробу встановити світовий рекорд на естафетній дистанції 4х1600 метрів. На жаль їм не вистачило всього 3 секунд, проте вони продемонстрували другий найшвидший результат в історії (15:52.05).

Світовий рекорд з бігу на 100 км

У Бедфорді (Англія) литовець Олександр Сорокін, що спеціалізується з бігу на наддовгі дистанції, встановив новий світовий рекорд на 100 км. На подолання цієї дистанції в нього пішло 6 годин 5 хвилин та 41 секунда. Паралельно йому вдалось оновити національні рекорди на дистанціях 50 км (3:01:51) та 50 миль (4:53:31).

Олександру також належать чинні світові рекорди на дистанції 100 миль (11:14:56) та з добового бігу (309 км).

100 марафонів за 100 днів

Зустрічайте Джекі Хант-Броерсма, що надихає бігунів по всьому світу, встановила новий світовий рекорд. Спортсменка, що спеціалізується з бігу на наддовгі дистанції, пробігла 100 марафонів за 100 днів. Неймовірності цій історії додає те, що в Джекі ампутована нога нижче коліна.

У 2001 році, у віці 26 років Хант-Броерсма втратила ногу від саркоми Юінга, рідкісного раку, який зазвичай спостерігається у дітей. Після того, як їй ампутували ногу, вона заперечувала те, що сталося.

"Я просто хотіла продовжувати своє життя та ігнорувала те, що сталося. Мені знадобилося чимало років, щоб змиритися з тим фактом, що в мене ампутована кінцівка" - в інтерв'ю журналу Runners World.

Біг змінив це. Хант-Броерсма, яка народилась і виросла у Південній Африці, в дитинстві не захоплювалась спортом. Проте, коли вона стала дорослою, і побачивши, як її чоловік проходить численні ультрамарафони, це заінтригувало її, і вона вирішила дізнатися, що приваблює бігунів, щоб підштовхнути себе до меж своїх можливостей.

В першу чергу, на своєму прикладі, вона хотіла показати людям, як далеко можна вийти із зони комфорту, а також підготуватись до ультрамарафону MOAB 240, щорічного змагання з бігу на витривалість у штаті Юта (США) на дистанції 383 км. Окрім цього, під час 100 днів вона збирала гроші для благодійної організації Amputee Blade Runners, яка робить протези, призначені для людей, які хочуть вести активний спосіб життя, але не можуть собі цього дозволити.

P.S. В підсумку Джекі не стала зупинятись і встановила новий рекорд Гіннеса для жінок - 104 марафони за 104 дні.