Tribuna/Легкая атлетика/Блоги/Камон, ран!/Героїчна бронза Івана Гешка на Чемпіонаті Світу 2003 року

Героїчна бронза Івана Гешка на Чемпіонаті Світу 2003 року

Продовжуючи ретроспективу звитяг українських легкоатлетів, повернімось у 2003 рік до столиці Франції — Париж, де відбувся Чемпіонат Світу з легкої атлетики.

Блог — Камон, ран!
21 апреля 2020, 16:01

На жаль цей чемпіонат був не урожайний для нашої збірної, всього 3 бронзові нагороди, але одна з них була за ціною золота. Річ йде про фінал на 1500 м серед чоловіків, де Іван Гешко у неймовірній боротьбі виборов третє місце й почав свій шлях до слави.

В підсумку своєї кар’єри Іван отримав прізвисько «Біла гроза чорного континенту» за неодноразові перемоги над африканськими бігунами.

За три роки до поїздки до Парижа, Гешко дебютував на Олімпійських іграх, що проходили в Сіднеї. Показавши час в першому раунді кваліфікації 3:41.80, Іван посів 31 загальне місце та вилетів зі змагань. У кваліфікації на одній доріжці з ним бігли такі зірки, як кенієць Бернард Лагат й француз Меді Баала, які в підсумку посіли третє і четверте місце у фіналі.

Чемпіонат світу розпочався з кваліфікаційного забігу, який дає право виступити у півфіналі. Разом з Гешко, на доріжці опинились марокканець Гішам ель Герруж, кенієць Пол Корір, бразилець Гадсон Де Соуза та інші. Іван фінішував четвертим з результатом 3:42.96, чого було достатньо для проходу далі.

Через два дні, у своєму півфінальному забігу, Гешко фінішував третім разом з групою лідерів серед яких знову опинився, марокканець Гішам ель Герруж та португалець Руї Сілва.

Півфінал

• Гішам ель Герруж (Марокко) - 3:38.25
  • Руї Сілва (Португалія) - 3:38.37
  • Іван Гешко (Україна) - 3:38.43

27 серпня 2003 року. Стад-де-Франс. Фінал забігу на 1500 м серед чоловіків

У фінальному забігу серед фаворитів на перемогу був володар світового рекорду (встановлений у 1998 році у Римі й актуальний досі - 3:26.00), срібний призер Сіднею та трьохразовий чемпіон світу Гішам ель Герруж, господарі чемпіонату, французи Меді Баала й Фуад Шукі, кенієць Пол Корір, іспанець Реєс Естевес та португалець Руї Сілва, які мають багаторічний досвід виступів на чемпіонатах світу.

Після стартового пострілу та нетривалої боротьби за лідерство, Реєс Естевес взяв справу у свої руки й очолив забіг. Відразу за ним йшли Меді Баала та Пол Корір. Фаворит й головний претендент на перемогу Гішам ель Герруж зайняв вичікувальну позицію. Перше коло пробігли за 57.70. Гешко залишався позаду.

Підбігаючи до відмітки 800 м, Гішам ель Герруж впевнено вийшов вперед й почав лідирувати в забігу. Француз Меді Баала не відпускав свого суперника. Друге коло атлети пробігли за 58.59 (загальний час 1:56.29). Гешко на цей раз вже тримався ближче групи лідерів і йшов п'ятим.

На третьому колі марокканець почав розганяти темп й відриватись від групи переслідувачів. Час проходження склав 54.99, а відмітку 1200 м було подолано за 2:51.28. Перед останнім колом поза його спиною залишались Баала, Естевес й Гешко. Трохи далі за ними бігли Шукі та Корір.

Фінішне прискорення марокканця підтримали Баала, Естевес та Шукі й залишили позаду решту. Іван Гешко разом с Полом Коріром сильно відставали від лідерів. В підсумку, приблизно, за 200 метрів до фінішу українець взагалі був шостим.

Перед виходом на фінішну пряму, француз Фуад Шукі зміг переміститись на третю позицію, тим самим зриваючи овації Стад-де-Франс. Його земляк продовжував переслідувати лідера.

На цьому моменті Іван Гешко видав просто неймовірний спрут й спочатку обійшов Пола Коріра, який до останнього намагався не відпускати українця. Потім разом з Реєсом Естевесом та Руї Сільвою наздогнав Фуада Шукі та виборов бронзу. За 50 метрів до фінішу француз був ще третім.

Фінал

• Гішам ель Герруж (Марокко) - 3:31.77
  • Меді Баала (Франція) - 3:32.31
  • Іван Гешко (Україна) - 3:33.17

В підсумку Гішам ель Герруж став чотириразовим чемпіоном світу на дистанції 1500 м, а українець Іван Гешко першим представником Східної Європи, який здобув нагороду Чемпіонату Світу на дистанції 1500 м.

В інтерв'ю, після забігу, Гешко сказав, що не очікував опинитись на подіумі. Для нього більш ймовірними були 5-6 місце, але зараз він відчуває, що знаходиться у своїй найкращій формі.

Через рік у Брюсселі Іван встановив національний рекорд України на 1500 м (3:30,33), який тримається досі та посів друге місце у Будапешті на Чемпіонаті світу у приміщенні. У 2005 році виграв Чемпіонат Європи у приміщенні, а у 2006 році й Чемпіонат світу. В тому ж році був другим на Чемпіонаті Європи та визнаний “найкращим спортсменом року” в Україні.