Огляд чергового туру італійського чемпіонату.

26 октября 2017, 21:32
2

Наш черговий огляд матчів італійського чемпіонату.

«Інтер» – «Сампдорія» (3:2)

Міланський «Інтер», друга команда італійського чемпіонату, приймала генуезьку «Сампдорію», яка в останніх турах зарекомендувала себе такою, в якої є наміри на єврокубки.  З перших хвилин міланці взяли гру під контроль, що призвело до голу на 18 хвилині, гол після стандарту, Шкриняр вивів свою команду вперед.  Другий м’яч був забитий на 32 хвилині, Мауро Ікарді удвоїв рахунок. Немало гольових можливостей було в міланців протягом першого тайму, при тому що в команди з Генуї в атаці взагалі нічого не виходило, вони залишились без єдиного небезпечного гольового шансу. Уже після старту другого тайму перший момент появився в гостей, досить небезпечний штрафний удар, але реалізація підвела Капрарі, м’яч пройшов повз воріт. Уже на 54 хвилині Іван Перішич довів рахунок до розгромного, 3:0.  «Сампдорія» все ж не опустила рук і знайшла свій шанс на 64 хвилині, після хорошого навісу від Квальярелли, Давид Ковнацький наніс удар по центру воріт, забивши перший гол «Сампи». Надалі продовжували проводити свої небезпечні атаки обидві команди, але «блучеркяті» все ж забили другий м’яч у ворота «Інтера», Квальярелла пробив головою, зробивши рахунок 3:2. В додатковий час особливих моментів не було, отож матч завершився досить непоганою грою обох команд і результативним рахунком.

«Ювентус» - «Спал» (4:1)

Це був матч в якому результат для деяких був вирішений заздалегідь. Впевнена перемога б’янконері була очікувана і не так обговорювана, як, наприклад, вихід на поле після тривалої відсутності  fuoriclasse  «Ювентуса»  Клаудіо Маркізіо. Якби в Турині давали медаль "за вірність клубу", то 31-річний Маркізіо безсумнівно її отримав би.

Дибала врешті-решт  забиває гол, а "Спал", честь йому і хвала примудряється навіть зберігати інтригу в матчі, забивши спочатку один гол у відповідь, а після і другий (скасований через явний офсайд), на миті зробивши рахунок на табло 2-2 .

І все ж дуже багато питань до оборони "Ювентуса" цієї осені. Підсумковий рахунок 4: 1 відображає клас команд, але не їх квалітет в поточному сезоні.

«К’єво» - «Мілан» (1:4)

«Приберіть всіх, залиште тільки Сусо!» - захоплюється в своєму репортажі з матчу Марко Фалізі. Що ж, дійсно, Сусо сьогодні подібний граціозності Моніки Белуччі в 90-ті роки - його вихід на поле це завжди красиво.

Монтелла продовжує експериментувати з тактикою, і після побачених 3-5-2 і 4-3-3 (в яких м'яко скажемо, гра у розведених діточок Сільвіо Берлусконі явно не виходила) в матчі з "К'єво" ми побачили якийсь "усереднений варіант" використання цих схем - 3-4-3.

Перші два голи молодий іспанець забив сам, приблизно з однієї позиції - з правого кута штрафного майданчика. І якщо перший (36 хвилина) він "поклав" чисто, то через шість хвилин, другий гол пролетів від голови захисника. У другому таймі, Чолханоглу влаштовує результат. Але, Бірса і компанія на 61-ій хвилині нагадують "Мілану", що Рікардо Родрігес використовується явно не на своїй позиції і не за призначенням. «К'єво» традиційно цікавий своїми провінційними експериментами - вище всіх пробує пресингувати Бірса, таргетменом при ударах від воріт взагалі стає захисник Томовіч. Але цього не достатньо, щоб погасити полум’я  в очах Сусо. На 64-ій хвилині він викочує м'яч гострим пасом на Калинича і той, не довго думаючи, корявим ударом відправляє м'яч в сітку воріт веронців.

«Дженоа» -«Наполі» (2:3)

Якби за гри Серії  А давали "Оскар", то матч генуезців і неаполітанців  мав би по праву зібрати купу нагород. Судіть самі.

У категорії "краща режисура" - ми бачили безумовно кращий матч туру, якщо не всього першого кола. Господарі поля застосували проти "південців" безвідмовну тактику - відріж від м'яча Кальєхона і комбінаційній  грі "Наполі" прийде кінець.

Це допомогло Генуї забити швидкий гол на 4-ій хвилині, проте не допомогло від "гольової машини бельгійської марки" по імені Дріс Мертенс. Оборона "Дженоа" так сильно захопилася Кальєхоном, що двічі за перший тайм, на 14-ій і 30-ій хвилинах, що називається, "моргнула" Мертенса. Перший раз з гри, а другий - задивившись на ефектне виконання штрафного бельгійцем.

У категорії "роль другого плану" нагороду по праву має право отримати боснієць Ервін Зукановіч, який так захопився "погонею за вітром" в особі того ж Мертенса, що в підсумку зрізав м'яч в свої ж ворота.

"Ах, якби не Зукановіч" - у вечірньому огляді на каналі RAI Спорт журився Стефано Канталупи.

Але історія не терпить умовного способу.

Третю номінацію, в категорії  "за пошук себе на полі" отримує гравець "Дженоа" Лука Рігоні. Вже не знаю, що шепотіла йому важкими Лігурійського вечорами його дружина Джада Візентіні, але колись незамінний півзахисник К'єво, схоже на заході своєї кар'єри починає знову "знаходити себе" і свою гру. На цей раз в Генуї. На 76-й хвилині матчу з Наполі, виклавши шикарний пас на набігаючого захисника своєї команди Іццо, який викликав легкий ступор на тренерській лаві неаполітанців.

«Рома» – «Кротоне» (1:0)

Римляни підходили до матчу в досить непоганій формі, гостьова перемога над  «Торіно» , нічия з лондонським «Челсі»,  а от в гостей виникли справжні проблеми, в останньому матчі проти «Сампи»,  вони програли  з розгромним рахунком 5:0, можливо всі приблизно такий же результат очікували побачити в Римі.  Перш за все скажу про дебют в складі римлян, Карсдорп зіграв свій перший матч в футболці «вовіків». Отож щодо матчу,  в першому таймі виникали непогані гольові можливості, як у «вовків»  так і в «акул» . На перших хвилинах Коларов упустив хороший шанс,  а уже при наступній атаці, «джаллоросі» заробили виконання одинадцятиметрового, Дієго Перотті впевнено реалізував та вивів команду вперед, 1:0.  Надалі Джеко та Коларов мали шанси, але реалізація підводила, в гостей також виникали напівмоменти, але захист римлян відіграв надійно. В другому таймі мав кілька  небезпечних гольових можливості Едін Джеко,  знову ж таки, підвела реалізація. А уже на другій доданій хвилині появився шанс у гостей, після подачі кутового, Стефан Шиміч пробив прямо по центру воріт, Аліссон виручив. Отож, чергова поразка «Кротоне», а також перемога в економ-режимі  «Роми». Для «вовків» цей матч запам’ятався в першу чергу не перемогою, а не досить хорошою новиною, Рік Карсдорп вилетів на тривалий термін через розрив хрестоподібної зв'язки коліна в своєму першому матчі за римську команду.

«Болонья» - «Лаціо» (1:2)

Підопічні Індзагі схоже вирішили показати університетській столиці Італії, що таке справжній італійський футбол. "Болоньї" на поле за всі 90 хвилин гри ми так і не побачили.

"Лаціо" володів ініціативою, атакував і диктував хід гри. Мілінковіч-Савіч забив швидкий гол на 4-ій хвилині, після чого кращий нападаючий сезону Чіро Іммобіле не забив пенальті.

Далі взагалі стався анекдот. Боснієць Сенад Луліч на 29-ій хвилині забив гол у ворота суперників, а на 50-ою в свої ворота. Ох вже ці боснійці. Так і норовлять зрізати м'яч у свої ворота.

Це безперечно кращий сезон десятиліття для "Лаціо".

«Сассуоло» - «Удінезе» (0:1)

Найнудніши матч 10-го туру Серії А. Сассуоло, безумовно, сама невиразна команда цього сезону. Їх гості з північного сходу Італії в силу ряду проблем зі складом не змогли показати більше від того, що показали на полі, забивши на 32-ій хвилині гол.

Обидві команди, по відчуттях, головні кандидати на виліт в Серію Б.

«Аталанта» – «Верона» (3:0)

Цей сезон для бергамців стане незабутнім. Участь в Лізі Європи не поховало шансів команди гідно виглядати і в Серії А (привіт сусідам з Сассуоло!). Команда грає яскраво, розмашисто. У матчі з воронцями "Аталанта" була дуже обережна в першому таймі, ймовірно, пам'ятаючи про веронське  дербі і боячись пропустити швидку контратаку від "греків". У другому таймі, втім, тренерський штаб господарів змінив малюнок гри і після трьох приголомшливих атак на 50-ій, 59-ій і 75-х хвилинах забили три м'ячі.

«Кальярі» – «Беневенто» (2:1)

Якщо подивитись, то не найцікавіший матч  Серії А в 10 турі, обидві команди  підходили до матчу, як найгірші в італійській еліті,  у «Кальярі» в останніх 5 матчах всі поразки, а в «Беневенто» одні поразки в 9 турах. Отож, «Кальярі» вдома був фаворитом, як у букмекерів так і в пресси.  Отож, перший тайм пройшов під повним контролем  в «остров ’ян», які забили гол одразу в перші 10 хвилин, Фараго забив, в середині першого тайму у ворота гостей був призначений пенальті,  сарденці могли забити другий м’яч і впевнено претендувати на розгром, але Марко Сау не вдалось реалізувати одинадцятиметровий. Отож на перерву «Кальярі» пішло з мінімальною перемогою, в той же час «Беневенто» взагалі нічого не вдалось створити попереду. Уже в другому таймі гості вирішили взяти перші залікові пункти і йшли з разу в раз в атаку, удача їм посміхнулась уже в додатковий час, на 94 хвилині, після фолу Фараго був призначений пенальті уже у ворота сарденців, Іемелло зрівняв рахунок впевнено пробивши пенальті.  Гості зраділи першому набраному пункту, але все ж не довго тривала радість, Паволетті через хвилину забивши у ворота Бриньйолі вивів «Кальярі» вперед, 2:1. «Беневенто» після матчу продовжує залишатись в кінці турнірної  таблиці, без жодного набраного очка в 10 турах.

«Фіорентина» –« Торіно» (3:0)

Один з центральних матчів 10 туру італійської Серії А, «фіалки» приймали «Торіно», яке в останніх іграх зовсім не радує ні результатом, ні грою.  Перший тайм не був насичений багатьма небезпечними ударами, але один гол був, Джованні Семіоне забив у ворота «биків» на 29 хвилині матчу, 1:0, так і завершився перший тайм. Після перериву гра тотально не помінялась,  «Фіорентина» продовжувала грати в свій футбол, забивши 2 м’ячі, Марко Бенассі та Бубакар відмітились голами, які призвели до розгрому. В  тувинців в атаці майже нічого не получалось, хоча певні моменти були, Ньянг пробивав досить непогано, але м’яч поцілив в перекладину. Молодий захисник Барекка також відмітився в цьому матчі, не голом, а червоною карткою на 72 хвилин. Отож, «Торіно» уже в другому матчі поспіль ніяк не може нанести удар  в площину воріт. Зміна тренера близько?