Перший тур #FMTribuna уже в ефірі! Тільки об’єктивні оцінки!

Блог — #HDB
20 января 2015, 12:11
2

Почнемо з подій, що відбулися до початку 1-го туру Чемпіонату України з футболу серед команд Прем'єр-Ліги сезону 2014/15.

Вільний агент, досвідчений півзахисник Сергій Сібіряков заключив контракт з Іллічівцем. 32-річний Сібіряков нещодавно отримав статус вільного агента у зв'язку із закінченням терміну контракту з армянським Титаном.

Вільний агент, центральний захисник Владислав Лупашко заключив контракт з Волинню. Лупашко був деякий час поза футболом і тепер радий можливості пограти знову. Вітаємо Евгению Цюкало з покупкою!

Дніпро підписав 22-річного Данклера (центральний захисник клубу Ботафого, родом з Бразилії) за 2,1 млн. євро, але ця сума може вирости до 2,7 млн. євро. Данклер сказав, що радий цьому переходу і шансу почати усе спочатку.

Керівництво клубу Металлург (Запоріжжя) поспіхом затвердило перехід Дуїло (міцний опорний півзахисник з Бразилії), який був вільним агентом. 22-річний Дуїло нещодавно отримав статус вільного агента у зв'язку із закінченням терміну контракту з клубом Cеара (бразильська Серія Б).

Металіст підписав Микиту Сентябова на вільному трансфері. Сентябов був деякий час поза футболом і тепер радий можливості пограти знову. Beka, що ти робиш?

Прев'ю 1-го туру.

Центральним з майбутніх матчів Прем'єр-Ліги стане поєдинок, у якому переможець Кубку України Динамо Київ прийме Металіст на полі стадіону "НСК Олімпійський". У іншій парі, Говерла грає з Шахтарем на полі стадіону "Авангард" у одному з найзахоплюючих матчів туру.

Динамо - Металіст

За версією видання Sky Bet, переможець Кубку України Динамо Київ, завдяки перевазі свого поля, має трохи більше шансів на перемогу у матчі, ніж Металіст. Тим часом головний тренер харків'ян Beka розповів про плани на сезон: "Першочергове завдання це посісти третю сходинку (ЛЄ) та по можливості дістати Шахтар".

Арбітр: Андрій Яблонський

Шанси: 2.00 - 3.20 - 3.20

Волинь - Металург Д

Згідно Sky Bet, Волинь, не дивлячись на перевагу свого поля, має трохи менше шансів на перемогу в цьому матчі, ніж їх суперник - донецький Металург.

Арбітр: Євген Геренда

Шанси: 2.63 - 3.00 - 2.50

Говерла - Шахтар

Згідно Sky Bet, Говерла, не дивлячись на перевагу свого поля, має трохи менше шансів на перемогу в цьому матчі, ніж їх суперник - донецький Шахтар.

Арбітр: Анатолій Абдула

Шанси: 3.20 - 3.20 - 2.00

Чорноморець - Іллічівець

За версією видання Sky Bet, Чорноморець, завдяки перевазі свого поля, має трохи більше шансів на перемогу у матчі, ніж Іллічівець.

Арбітр: Анатолій Жабченко

Металург З - Олімпік

За версією видання Sky Bet, запорізький Металург, завдяки перевазі свого поля, має трохи більше шансів на перемогу у матчі, ніж новачок УПЛ донецький Олімпік. Наставник донеччан Константин Соколов вже прокоментував плани не тільки на сезон, а й на зимову перерву (традиційно для донецьких команд російською мовою): "Заявляю, что с российскими клубами наверное играть не будем и сможем остаться в УПЛ".

Арбітр: Юрій Грисьо

Дніпро - Ворскла

За версією видання Sky Bet, Дніпро вважається однозначним фаворитом у цій зустрічі, але все ж необхідно забути про розслабленість, коли маєш справу з таким суперником, як Ворскла.

Арбітр: Михайло Родіоненко

Шанси: 1.80 - 3.00 - 4.00

Карпати - Зоря

За версією видання Sky Bet, Карпати, завдяки перевазі свого поля, має трохи більше шансів на перемогу, ніж Зоря. Головний тренер львів'ян перед матчем прокоментував зняття очок з клубу: "Доведеться подавати позов у Лозану за три очки".

Арбітр: Олег Деревинський

Шанси: 2.25 - 3.20 - 2.75

Підсумки 1-го туру

Чорноморець - Іллічівець 3:3

Вболівальники, що залишили трибуни стадіону "Чорноморець", впевнені, що жодна з команд не заслуговувала на поразку у цій грі. Обидві команди без поглядів на ворота вели безкомпромісну боротьбу, нічия у котрій не влаштовувала нікого. Досвідчений крайній півзахисник Сергій Сібіряков з Іллічівця рванув з місця в кар'єр, забивши гол гарним ударом з дальньої відстані на 6 хвилині. Сібіряков збільшив лік своїм голам після результативного удару на 17-й хвилині матчу. Центральний захисник Адольф Тейку скоротив відставання Чорноморця вишуканим ударом головою на 32 хвилині. На 56 хвилині Іщенко забив влучним вистрілом з близької відстані і тим самим збільшив різницю у рахунку. Чистий форвард Алекс скоротив відставання Чорноморця влучним вистрілом з близької відстані на 57 хвилині. Алекс збільшив рахунок своїм голам з-за меж штрафного майданчика на 84 хвилині.

Глядачів: 25293

Володіння: 49% - 51%

Удари: 12 - 10

Гравець матчу: Микола Іщенко (Іллічівець)

Металург З - Олімпік 1:1

Після нічиєї 1-1 проти запорізького Металурга на стадіоні "Славутич-Арена" один з лідерів донецького "Олімпіка" вважає, що його команді повезло, що вони змогли завоювати очко у цьому матчі. Таргетмен Іван Матяж з запорізького Металурга рванув з місця в кар'єр, забивши гол влучним ударом з дальньої дистанції на 2 хвилині. Висунутий плеймейкер Шерифф Іса на 11 хвилині зрівняв рахунок гарним ударом з близької відстані. Наставник донеччан вже прокоментував свою нічию: "Мы хорошо готовились к этому матчу, учились прикасаться к мячу и забивать голы. Рад, что у Иса всё получилось, он был определённо лучшим в этом матче". На питання, чи дійсно Юрій Штурко заслуговує на звання гравця матчу, Соколов відпоів: "Штурко? Когда он будет играть за нас, тогда мы про него и поговорим. А сейчас мы идём изучать, кто такой судья и с чем его едят".

Глядачів: 5592

Володіння: 56% - 44%

Удари: 14 - 8

Гравець матчу: Юрій Штурко (Металлург З)

Говерла - Шахтар 0:3

Шахтар зміг правильно використати своїх швидкісних гравців і отримав перемогу у цей вітряний вечір на стадіоні "Авангард". Нападник, що відходить у оборонку, Луїс Адріано з Шахтаря рванув з місця в кар'єр, забивши гол з пенальті на 4 хвилині. Інсайд Бернард подвоїв перевагу своєї команди гарним ударом з близької відстані на 63 хвилині. Висунутий плеймейкер Алекс Тейшейра довершив розгром, вдало перекинувши м'яч над воротарем на 72 хвилині.

Глядачів: 10382

Володіння: 47% - 53%

Удари: 8 - 14

Гравець матчу: Бернард (Шахтар)

Дніпро - Ворскла 1:1

Ворскла, не дивлячись на значну перевагу у фізчній міцності (кожен їх гравець важив у середньому на 5 кг більше за супротивника), не могла добитися перемоги у цей літній вечір на стадіоні "Арена-Дніпро". Центральний півзахисник Денис Дедечко вивів свою команду вперед сильним ударом головою на 15 хвилині. Крайній півзахисник Бруно Гама на 55 хвилині зрівняв рахунок з-за меж штрафного майднчика. Головний тренер полтавчан так прокоментував нічию: "Хорошая боевая игра с крутым соперником. Дедечко понравился - не первый матч показывает высочайший класс. Мог бы усилить многие европейские клубы. Бокс-ту-бокс, такой себе бегунок пригодился бы многим середнякам. У Дениса классный дальний удар, хотя сегодня он забил сильным ударом головой. Жосуэ был прекрасен, в целом мне понравилась команда, странно что мы не выиграли. Но стоит отдать должное Днепру и Бруну Гаме с его пушкой в лучших традициях Дедечко! Думаю, следующий поединок мы в обязательном порядке завершим викторией".

Глядачів: 17233

Володіння: 55% - 45%

Удари: 9 - 11

Гравець матчу: Жосуе (Ворскла)

Динамо - Металіст 2:0

У цей літній вечір на стадіоні "НСК Олімпійський" півзахисники Динамо показали своїм форвардам, як треба забивати м'ячі. Крайній півзахисник Владислав Калітвінцев вивів свою команду вперед хорошим ударом головою з лінії воротарського на 25 хвилині. На 78 хвилині висунутий плеймейкер Лукман Аруна, вчасно відкликнувшись на передачу, кінцево закріпив перемогу своєї команди. Наставник харків'ян вже прокоментував свою поразку: "Моя команда зіграла на рівні проти гранда нашого футболу та найкращої команди України. Трагедії з цієї поразки ніхто робити не збирається. У нас було немало гольових моментів, могли забивати і не раз. Так, Динамо тримало гру під контролем, але моментів у них не було. Два момента - два гола, ось такий парадокс. Прекрасну гру провів Болбат, яктий накручував своїх оппонентів один за одним, також сподобалась самовіддача Едмара, Шав'єра. Жажі потрібно ще скинути лишню вагу. В цілому гра сподобалась, видно прогрес в грі моїх хлопців. На останок, дякую, киянам за прекрасну атмосферу на стадіоні та бажаю вам подальших успіхів!"

Глядачів: 37791

Володіння: 65% - 35%

Удари: 11 - 8

Гравець матчу: Владислав Калітвінцев (Динамо)

Волинь - Металург Д 1:3

Даніло Маріотто з Волині сьогодні став молодим гравцем в історії Прем'єр-Ліги. Крайній півзахисник Микола Морозюк вивів свою команду вперед акуратним ударом з 16 метрів на 15 хвилині. Після помилки, яку здійснив гравець Волині Гал Шиш, швидкісний нападаючий Маурідеш забив влучним ударом з-за меж штрафного майданчика. Все стало ще гірше для Волині, коли на 53 хвилині центральний захисник Владислав Лупашко отримав другу жовту. За порушення з боку Прийми був призначений пенальті, в свою чергу Матей не схибив. Досвідчений центральний захисник В'ячеслав Чечер встановив кінцевий рахунок спонтанним ударом з близької відстані на 72 хвилині. аші таємні агенти побували на цьому матчі і підготували огляд цього матчу.

Головний тренер волинян прокоментував цю поразку так: "А що тут сказати? Хлопці втомлені, хоча вони старались. Поразка завжди має смак гіркоти. Але один бій, це ще не вся війна. Нам треба більш напористо тренуватись. Наступного разу ми покажемо свою гру. А зараз вибачайте, мені потрібно поговорити з гравцями..."

Відвідуваність: 5080

Удари: 7 - 15

Гравець матчу: Микола Морозюк (Металург Д)

Карпати - Зоря 0:0

Василь Кравець з Карпат оновив рекорд наймолодшого гравця УПЛ, який за день до того встановив Даніло Маріотто. Гравці команди Карпати мали перевагу у володінні м'ячем, але перетримували м'яч у атаці, що негативно відбивалось на грі. Головний тренер львів'ян так прокоментував втрачені 2 очки: "На жаль шалена підтримка фанатів (за що їм дяка) і відчутна перевага моїх футболістів на футбольному полі не зуміли подарувати 3 переможні очки, хоч очевидним є факт, що саме "Карпати" повинні були перемагати. Реалізація дала про себе знати, такі моменти треба реалізовувати, які були сьогодні в команді. Над цим працюватимемо на тренуваннях, щоб у наступних матчах впевнено перемагати, адже 0:0 - слизький рахунок: будь-який кутовий - це вже небезпека". Також він пояснив, чому на поле вийшов Василь Кравець: "Крім цього даємо шанс молодим гравцям засвітитись на футбольній арені України, адже саме молодь - це майбутнє українського футболу. Василь Кравець сьогодні дебютував і я радий за нього. У ньому є потенціал, будемо працювати і над його талантом, і над іншою молоддю, яка також активно готується до свого дебюту".

Відвідуваність: 12206

Володіння: 57% - 43%

Удари: 11 - 6

Гравець матчу: Андрій Пилявський (Зоря)

Гравець тижня - Микола Іщенко (Іллічівець)

Турнірна таблиця після першого туру:

А зараз ми пропонуємо Вашій увазі коментар незалежного експерта #FMTribuna - Станіслава Якубовського - про матчі 1-го туру.

Чорноморець - Іллічівець. Нетиповий рахунок для матчів УПЛ, та й для футболу взагалі, м'яко кажучи. На мій погляд, фаворитом матчу був Чорноморець, але Іллічівець цього вечора показав безкомпромісний футбол, гравці проявили себе на полі, як справжні бійці, тому й заслужили нічию в матчі з більш сильним суперником.

Металург З - Олімпік. Матч проходив за невеличкої переваги господарів, але міцний новачок УПЛ "Олімпік" показав, що він цього сезону битиметься в кожному матчі за кожен бал. Особливо слід відмітити голкіпера донеччан, який провів класний матч, відбивши багато небезпечних атак з боку Металурга. Безліч моментів мав Юрій Штурко, але цього вечора йому не вдалося пробити голкіпера гостей.

Говерла - Шахтар. Незважаючи на такий рахунок, перемога Шахтаря була не настільки легкою. Говерла провела досить непоганий матч, маючи кілька моментів у воріт суперника, часто володівши м'ячем, але забити гол так і не вдалося. Тренеру команди потрібно терміново щось робити з реалізацією моментів, або шукати нового форварда. Ну а Шахтар без проблем реалізував свої моменти, відмінно зіграв в обороні, тому і така впевнена перемога.

Дніпро - Ворскла. Дніпру, як завжди, дуже важко дався матч з Ворсклою. Причому тут, на відміну від деяких минулих матчів, Ворскла не сиділа в обороні, а атакувала, причому дуже гостро. Бувало складалось враження, що це Ворскла претендент на чемпіонство, а Дніпро середняк чемпіонату. Але в другому таймі команда з Січеславу змогла вирівняти гру, і зрівняти рахунок, але на більше їх не стало.

Динамо - Металіст. Сьогодні кияни залишились задоволені грою рідної команди! Гравці Реброва сьогодні переважали харків'ян по грі, дуже гарний матч провів молодий Влад Калітвінцев, гра Динамо виглядала дуже злагодженою, як в обороні, так і атаці, відчувається тренерська рука. Металіст, який завжди славився контролем м'яча, сьогодні залишився фактично без нього, та й коли його отримувала, то не завжди знала, що з ним робити. В цілому впевнена перемога Динамо.

Волинь - Металург Д. Тренер волинян виглядала дуже розлюченою після матчу. Ще б пак, команда програла на власному полі конкуренту. Мало того, якщо б тільки у рахунку була проблема, але сьогодні господарі й гри не показали ніякої, на полі не бились, Металург повністю переважав на полі Волинь.

Карпати - Зоря. Сьогодні Карпати провели дуже непоганий матч за грою, за якістю, але у львів'ян так ж хвороба, як і ужгордців - проблеми з реалізацією моментів. Бо Карпати мали повну перевагу на полі, маючи безліч моментів, але м'яч ніяк не хотів лізти в ворота. Хоча слід відмітити і Зорю, яка дуже непогано провела матч в захисті, але в атаці зовсім нічого не показала.