Усё, госці перамагаюць. Чакайце прэс-канферэнцыю. З Вамі быў Антон Рогач.
    Гомель не збіраецца адпускаць ініцыятыву і, хутчэй за ўсё, перамогу.
    93
    Заўзятары пакідаюць стадыён, фанаты "Гомеля" скочуць па гасцявому сектару, а Скарабагацька нервова крочыць па тэхнічнай зоне каля скамейкі "Мінска".
    91
    Дубль. Камароўскі! Добры стрэл у правы ад Бушмы кут. Скарабагацька спачатку застыў, а праз некалькі хвілін сеў на скамейку.
    90
    Пушнякоў дробнае пашкоджанне атрымаў. А тым часам пяць хвілін кампенсаваў арбітр сустрэчы!
    88
    Пушнякоў прадэманстраваў выдатны дрыблінг, але нічога не атрымалася пасля гэтага ў гаспадароў.
    86
    Бычанок прабіў цераз сябе - па-за варотамі пралятае мяч.
    84
    Ледзь Макась не выйшаў на рандэву з Клімовічам - галкіпер "Гомеля" першы на мячы. Дарэчы, Аляксандр пакідае поле - Рніч замест яго.
    82
    Замест Блізнюка Цяслюк выйшаў.
    81
    Прыціснулі гаспадароў гамельчане. А Мінск адказаў контратакай, якая, аднак, скончылася няўдалай перадачай і перахватам.
    80
    "Хутчэй, Мілаш," - кажа Скарабагацька Рнічу. Трэці нумар гаспадароў будзе пераапранацца, каб выйсці на поле.
    78
    Цяслюк гатовы выйсці на поле.
    76
    Пушнякоў незадаволены пасам Мірыча назад на абаронцу. Шмат жадання ў Сяргея!
    73
    Макась рэалізаваў пенальці. Нечаканы паварот падзей!
    72
    Пенальці!
    70
    Стрэл Камароўскага са штрафнога - крыху не трапіў у дзявятку Дзмітрый.
    70
    Замест Бадаяна - Мацвеенка.
    68
    ЧЫРВОНАЯ КАРТКА! Астравух убачыў перад сабой чырвоны колер пасля таго, як не па правілах спыніў Блізнюка.
    66
    Свярчынскі двойчы вельмі няўдала падаваў у штрафную пляцоўку з правага фланга. Эх, не могуць добры ўдар здзейсніць гаспадары..
    65
    Пашкоджанне Завен Бадаян атрымоўвае - у Астравуха ўрэзаўся армянін.
    64
    Толькі што праскандавалі фанаты гасцей фамілію экс-галкіпера "Гомеля" Уладзіміра Бушмы.
    62
    Куцэнка пакідае поле - Пушнякоў выходзіць.
    59
    Фанаты гаспадароў вяртаюцца на сектар - яны з АПАМам хадзілі ў прыбіральню.
    57
    Так, менавіта замест Сітко Бычанок выходзіць.
    55
    Сітко аказваюць дапамогу. Бычанок гатовы выйсці на поле. Можа, менавіта замест Паўла?
    52
    "Мінск" вельмі стараецца. Але момантаў пакуль няма.
    50
    Скарабагацька падпрауоўвае каментатарам - па стадыёну менавіна яго голас гучыць гучней за ўсё. "Яшчэ, яшчэ," - толькі што прагучала.
    48
    Штрафны Куцэнка выканаў - абаронцы "Гомеля" на месцы.
    46
    Свярчынскі выйшаў на поле замест Сачыўка.
    46
    Працягваем нашую трансляцыю - толькі што прагучаў свісток, які сведчыць аб пачатку другога тайму.
    45
    Нічога цікавага не адбылося ў кампенсаваны час - перапынак 15 хвілін. Або антракт? У любым выпадку, хуткасці маюць магчымасць вырасці. Ці будзе так? Час пакажа.
    45
    Хвіліну дадаў Ігар Крук.
    45
    Што ж, хутка перапынак. Скарабагацька павінен нешта прыдумаць: яго лёс у "Мінску" залежыць ад выніку гэтай гульні.
    42
    Гаўрыловіч здалёк прабіў па варотах "Мінска" - значна вышэй папярэччыны.
    39
    За апошнія хвіліны чатыры або пяць кутавых Камароўскі падаў. Нарэшце, Бушма ўзяў мяч у рукі.
    36
    Атака ў Гомеля толькі што адбылася - Сітко зрабіў пас на другі фланг, які знайшоў адрасата. Але наступная перадача на Камароўскага, відавочна, была лішняй. У выніку штрафны ў бок гасцей.
    34
    Нічога ў Генадзя не атрымалася. А ў гаспадароў адбылася контратака - Астравух з сярэдняй дыстанцыі прабіў.
    33
    Кутавы Блізнюк выконвае
    33
    Скарабагацька, напэўна, хвалюецца за вынік. Але не заўсёды ён назірае за гульнёй на нагах - толькі што прысеў на скамейку.
    31
    Замедлілася гульня ў апошнія хвіліны. Зацішша перад бурай?
    28
    Куцэнка разганяўся, але па мячу ўдар зрабіў Астравух. Дакладна ў рукі Клімовічу мяч трапіў.
    27
    Супраць Бегунова фол - зноў магчымасць у "Мінска" выканаць штрафны.
    26
    Сітко прайшоў дзвюх "гараджан" у іх штрафной пляцоўцы, але на трэцім спатыкнуўся.
    24
    Куцэнка выконваў штрафны - у сценку мяч трапіў. Сачыўка на падборы таксама нічога небяспечнага зрабіць быў не ў сілах.
    22
    Маеўскі з метраў трыдцаці прабіў з адскокам ад газону - Клімовіч на месцы.
    21
    У Бегунова скраў мяч Дзмітрый Камароўскі і рэалізаваў выхад на рандэву з Уладзімірам Бушмай.
    20
    ГООЛ!!! Камароўскі!!!
    19
    Гаспадары вырашылі паказаць, хто ў Мінску гаспадар: спачатку Куцэнка з вострага кута прабіў - кутавы. У выніку яго Маеўскі нядрэнна прабіў галавой.
    18
    Зноў Сітко не вельмі добра згуляў - контратаку разганяў Маеўскі. Але Іван вельмі неточна адпасаваў на фланг - проста аўт у выніку.
    17
    Бегуноў навес рабіў у штрафную гасцей - Клімовіч першы на мячы.
    15
    Сам кутавы да апаснага моманту не прывёў.
    13
    Атака "Мінска" была простай: прастрэл і ўдар, які, дзякуючы галкіперу "Гомеля" пераўтварыўся ў вуглавы. А Клімовічу дапамогу аказваюць з-за гэтага эпізоду.
    11
    Блізнюк атрымоўваў мяч на палавіне саперніка - не хапіла скорасці Генадзю. Але атрымаўся нядрэнны пас на Камароўскага, які ў выніку добра прабіў у рукі Бушме.
    10
    А цяпер Сітко вельмі дрэнную перадачу на Камароўскага зрабіў. Пакуль што з боку абедзвюх каманд шмат памылак.
    8
    Сітко на левым фланге страціў мяч - незадаволеннасць дзеяннямі футбаліста назіралася на скамейке "зялёна-белых".
    6
    Камароўскі яшчэ раз прабіў у бок варот гаспадароў - вельмі высака. Абедзве каманды не аддаюць ініцыятыву апаненту.
    4
    Савасцьянаў першы раз прабіў па варотах - у Бушмы няма праблем з такім слабым ударам.
    2
    Гаспадары паціху бяруць ініцыятыву ў свае рукі.
    1
    Пакуль толькі ў цэнтры поля мяч знаходзіцца - не можа ні адна з каманд атаку правесці.
    Але гімн прагучаў - усё добра. Зараз пачнуюць гуляць футбалісты.
    Камерная атмасфера... Звук не працуе на стадыёне, таму пра выхад футбалістаў на поле можна было здагадацца па гуку ад бутсаў і асфальту.
    Як стала вядома, Скарабагацька назіраў за размінкай з адміністрацыйнага памяшкання.
    За дзесяць хвілін да стартавага свістка нешмат гледачоў прысутнічае. Колькі дзясяткаў гамельчан ёсць. І некалькі расейцаў, якія расцянулі каля сабе дзяржаўны сцяг сваёй краіны.
    Зазначым, што на размінцы адсутнічае галоўны трэнер гаспадароў Андрэй Віктаравіч Скарабагацька. Нагадаем, што ў выпадку паразы "гараджан" ён можа быць звольнены са сваёй пасады.
    Склад "Гомеля": Клімовіч, Гаўрыловіч, Сярдзюк, Кірыльчык, Бадаян, Камароўскі, Блізнюк, Савасцьянаў, Неўмывака, Сітко, Сівакоў. Запасныя гульцы: Саковіч, Трубіла, Бычанок, Мацвеенка, Цяслюк, Янчанка, Мілеўскі.
    Склад ФК "Мінск": Бушма, Бегуноў, Астравух, Кібук, Ранджэлавіч, Мірыч, Сачыўка, Макась, Лянцэвіч, Маеўскі, Куцэнка. На лаўцы запасных назіраць за гульнёй будуць Джамал Куршубадзэ, Мілаш Рніч, Аляксандр Свярчынскі, Сяргей Пушнякоў, Ігар Шумілаў і Дзмітрый Зіновіч.
    Прывітанне, паважаныя чытачы. Праз 30 хвілін на мінскам стадыёне "Тарпеда" пачнецца гульня дзясятага тура Чэмпіяната краіны па футболу. Футбольны клуб "Мінск" сустракаецца з гасцямі з паўднёвай часткі Беларусі - "Гомелем".