Tribuna/Футбол/Блоги/Розбір та аналіз контрольного матчу "Аякса" з "ПЕК Зволле"

Розбір та аналіз контрольного матчу "Аякса" з "ПЕК Зволле"

Автор — AFC Ajax
6 июля, 09:35

Перший матч під керівництвом Франческо Фаріолі "Аякс" програв "ПЕК Зволле" з рахунком 0:1. Але цей результат, зовсім, не відображає подій на полі. Амстердамці показали хорошу гру і особливо вразили у другому таймі. Аякс програвав 0:1, але міг легко виграти 5:1. Команда Фаріолі потужно розпочала матч і продемонструвала хорошу позиційну гру. Але після хороших перших п'ятнадцяти хвилин, "ПЕК Зволле" все більше і більше входив у гру. І вже на двадцятій хвилині Ентоні Фонтана у прекрасній манері зробив рахунок 0:1. У другому таймі "Аякс" добре вийшов з роздягальні. Стартова одинадцятка вже створювала більше моментів і явно володіла перевагою. Вони могли забити двічі за перші 15 хвилин після перерви.

Через годину Фаріолі змінив усю команду, і після цих змін "Аякс" виглядав динамічніше і свіжіше.

При цьому Кіан Фітц-Джим і Крістіан Расмуссен справили хороше враження. Особливо відзначився Фітц-Джим, адже його виставили не як півзахисника, а як лівого вінгера. Він добре показав себе на новій позиції. Команда мала багато моментів в останні 30 хвилин, але не змогла забити.

У п'ятницю вдень знову стало зрозуміло, що "Аяксу" не завадило б підсилення. Амстердамці також наполегливо працюють над цим. Серед іншого, вони придивляються до нового правого вінгера. У п'ятницю на цій позиції вийшли Расмуссен і Карлос Форбс. На "Спортпарк де Тукомст" стало зрозуміло, що півзахист також потребує змін. Таким гравцям, як Джордан Хендерсон, Кеннет Тейлор та Бранко ван ден Бумен, бракує креативності.

Вже видно руку Франческо Фаріолі

Фаріолі провів на полі дев'яносто хвилин під час свого першого матчу. Фаріолі був фанатичним і близьким до своїх гравців, це було чітко чутно. Тренер "Аякса" продемонстрував відданість справі і тренував своїх гравців від початку до кінця.

Також було видно, куди Фаріолі хоче йти зі своєю командою. Коли його команда володіє м'ячем, "номер шість" стоїть між двома центральними захисниками. Вони намагаються виманити суперника на приманку, а потім грають під ним швидкими передачами.

Коли це спрацьовує, це виглядає добре і іноді призводить до хороших моментів. Коли амстердамці не володіють м'ячем, тиск стає високим і жорстким. "Аякс" робив це всією командою. Звичайно, це починалося з нападників, але захисники також відігравали важливу роль.

Форбс справляє гарне враження на позиції правого вінгера

Однією з яскравих плям у складі "Аякса" став Карлос Форбс. Португальський нападник провів дуже складний дебютний сезон в Амстердамі. Він провів 32 матчі, в яких забив три голи та віддав п'ять результативних передач. Форбс виділявся своєю швидкістю, але іноді це відбувалося на шкоду його контролю м'яча та огляду.

У п'ятницю 20-річний нападник справив хороше враження на позиції правого вінгера.Форбс відзначився кількома хорошими діями, виглядав спокійніше, віддав кілька хороших передач і виконав багато роботи. Якщо в минулому сезоні м'яч регулярно зіскакував з його ноги, то тепер він добре прийняв кілька поперечних передач від Дієса Янсе. Фаріолі багато спілкувався зі своїми гравцями, а також з "Карлітосом", як він називав Форбса. Питання в тому, чи довго триватиме співпраця між італійцем та португальцем. Адже, за інформацією різних ЗМІ, "Аякс" хоче продати швидкісного вінгера. Але хто знає, можливо, Фаріолі все ж таки захоче залишити Форбса.

Досвідчений Ренш розчаровує

Серед тих, хто негативно виділявся у п'ятницю, був Девін Ренш. На рахунку 21-річного захисника вже 130 матчів у складі "Аякса". Незважаючи на свій вік, він є досвідченим гравцем в першій команді. Він мав би активізуватися, але цього не сталося. Захисник "Аякса" знову показав у п'ятницю, що він продовжує робити ті ж самі помилки.Під час взяття воріт Ренш, як і Йоррел Хато, не показали себе з найкращого боку. Часом Ренш демонстрував хорошу гру на випередження, але його атакувальних дій зовсім не вистачало.

Його передачі не доходили, що змінилося пізніше в другому таймі. У Ренша в "Аяксі" контракт на один рік. Отже, актуальне наступне питання: що Алекс Кроес буде робити з Реншем цього літа?

Антон Гааї демонструє атакувальні здібності в потрібний момент

Якщо Ренш не справив великого враження, то Антон Гааї справив. Як і Форбс, данський правий захисник мав важкий рік новачка в "Аяксі". Гааї грав не дуже добре, кілька разів його достроково міняли і він зазнав низки психологічних ударів. У п'ятницю він не почав тренувальний матч з "ПЕК Зволле", але через годину вийшов на заміну. У другому таймі "Аякс" контролював гру, тому Гааю не довелося виконувати багато оборонної роботи. Він міг зосередитися на атаці і дійсно дещо додав. Данець віддав кілька хороших передач і кілька разів викладав м'яч на ногу нападників "Аякса".

Гааї мав хороший зв'язок з Расмуссеном, постійно бігав і тим самим справив хороше враження. Якщо він продовжить в тому ж дусі, то, безсумнівно, отримає більше шансів від Фаріолі.

Янсе демонструє надійну гру і виглядає впевнено

Янсе 18 років, він зіграв лише 12 матчів у складі "Йонг Аякса" і в п'ятницю вийшов у стартовому складі проти "ПЕК Зволле". Разом з Яковом Медічем талант сформував центральний дует захисників. Янсе справив сильне враження і виглядав впевнено. Талант "Аякса" в основному проявляв себе на м'ячі. Він володіє хорошим розрізним пасом, і це було помітно. Янсе також залишався спокійним на м'ячі і регулярно виконував дриблінг. Крім того, у 18-річного захисника було кілька хороших поперечних передач в ноги.

У січні цього року леверкузенський "Байєр" звертався до "Аякса" з проханням придбати Янсе за 6 млн.євро, але амстердамський клуб тоді не захотів співпрацювати. Напевно, інтерес до Янсе ще буде великий, але в п'ятницю він показав, чому "Аякс" хоче і повинен утримати його у себе. Янсе по праву можна назвати гравцем майбутнього. Можливо, навіть вже найближчого майбутнього.

Сегодня, 17:24Блог
😳 «Йому слід приєднатися до армії». Англійські фани рознесли Зінченка прямо під постом Фабріціо Романо