Все новости
Video

Узбекистанский шахматист Нодирбек Якуббоев не пожал руку сопернице из Индии по религиозным причинам

28 января, 23:44
34

Узбекистанский шахматист Нодирбек Якуббоев не пожал руку сопернице из Индии Рамешбабу Вайшали, с которой встречался в рамках шахматного турнира в Уэйк-ан-Зее.

Вайшали протянула ему руку, однако он отказался ее жать. Сам Якуббоев объяснил это религиозными причинами.

«Дорогие друзья-шахматисты, я хочу объяснить ситуацию, которая произошла в партии из Вайшали. При всем уважении к женщинам и индийским шахматистам хочу сообщить всем, что я не касаюсь других женщин по религиозным соображениям. То, что происходило раньше (имеется в виду партию с Девой Дешмух в 2023 году и другие подобные случаи), считаю неправильным для себя.

Я делаю то, что считаю нужным. Я не настаиваю на том, чтобы другие не жали руки лицам противоположного пола или чтобы женщины носили хиджаб или паранджу. Это их дело.

Сегодня я рассказал об этом Ирине Бульмаге. Она согласилась. Но когда я пришел в игровой зал, арбитры сказали мне, что я должен хотя бы сделать жест «намасте». В партиях с Девьей и Вайшали я не мог им об этом сказать до игры, и возникла неудобная ситуация», – написал Якуббоев.

Впоследствии он удалил свои аккаунты в соцсетях.

Индийская шахматистка выиграла эту партию. Видео партии доступно по ссылке.

NZL
З цієї новини я дізнався, що у шахових турнірах жінки можуть грати проти чоловіків)
Ответить
33
Vlad Korsunskyi
ответил на комментарий пользователя NZL
Угорська шахматистка Юдіт Полгар з кінця 80-х 20-го сторіччя грала виключно в чоловічих турнірах,була міжнародним гросмейстером,навіть перемагала в декількох престижних турнірах,перемагала чемпіонів світу серед чоловіків.
Ответить
16
mahatma_gandhi
ответил на комментарий пользователя NZL
В оупенах - ніяких питань немає з цим
Ответить
0
Nika Goth
А що означає інших? Типу жінок не своєї родини, я так розумію він не одружений, типу тільки маму можна торкатися?) Чесно кажучи, ніколи не чула про такі загони у мусульман, щоб саме чоловіки не могли за руку поздороваться з жінкою, якщо та жінка не проти цього. Хіба у Талібів, в Афганістані, де жінка прирівняна до предмету побуту і немає взагалі жодних прав людини, в тому числі на освіту, лікування ( бо лікуватися в чоловіків не можна, а в жінок просто не вийде), вільне пересування, та навіть на те щоб говорити - це теж заборонено. Знаю, що там був землетрус, де більшість тих, хто загинув були жінками, бо таліби заборонили чоловікам їм помагати і лікувати, бо торкатися чи дивитися на них не можна. Тож на мою думку там не іслам, а просто збочене плем'я психічно хворих релігійних фанатиків. Короче, коротко і ясно, - ніколи і нікого велика релігійність до добра не привела і не приведе.
Ответить
15
Forcer
ответил на комментарий пользователя Nika Goth
Дуже спірне твердження у вас, особливо останнє речення...що значить "велика релігійність"? Візьміть наприклад християнство...якщо подивитися що реально вчить Біблія і вчення Ісуса Христа (я зараз не говорю про те що собі люди понапридумували і людські обряди і традиції), то християнське вчення насправді дуже радикальне і може здатися сильно фанатичним для звичайної людини, ви наприклад в курсі що перших християн та й самого Ісуса Христа вважали фанатиками і сектантами?
Ответить
-1
Nika Goth
ответил на комментарий пользователя Forcer
Так про те і мова, багато людей не здогадуються про те, що ховається за релігією і як змінилася релігія з часів, наприклад, середньовіччя до наших днів під впливом того, що більшість країн стали світськими і живуть за людськими законами. І як відрізняється сприйняття релігії і взагалі релігійність в країнах де релігія є окремим інститутом, який не має впливу на закони і з тими де релігія стоїть над владою і діють релігійні закони.
Ответить
0
Oleksii Bandura
Наче шахи у ісламі харам і грати в них не можна чи як?
Ответить
13
Nika Goth
ответил на комментарий пользователя Oleksii Bandura
Це як і з тим, що не можна було зображувати портрети людей художникам в ісламі , бо це ідолопоклоніння. Портрети Султанів, наприклад дуже довгий час малювали лише європейці і то зі слів послів. Але коли з'явилася фотографія, а потім і відеозйомка що по суті своїй являється тим самим і релігійні проповідники почали користуватися такими благами цивілізації - про це типу і забули, наче так і має бути, і взагалі взялися розповідати, що насправді можна ( хоча раніше розповідали що ні). Короче коротко і ясно - там де їм не хочеться сповідувати щось - то на те пофіг, забуваємо про існування будь яких заборон, але якщо що то відразу "мнє реліхія нє пазваляєт". В тебе релігія не дозволяє грати в шахи і фотографуватися, якого чорта ти це робиш, чоловіче?
Ответить
14
Leopolis
ответил на комментарий пользователя Nika Goth
Ви дорікаєте людині, що вона не достатньо ретельно дотримується релігійних правил і обмежень?
Ответить
2
Nika Goth
ответил на комментарий пользователя Leopolis
"Недостатньо релігійний " - це коли хтось називає себе християнином ( чи мусульманином, буддистом і т.д), але живе своє звичайне життя, не дотримуючись будь яких канонів( більшість людей на планеті) - взагалі 0 претензій. Але коли в одному місці на ту релігію чхати, а в іншому "о, мені це релігія, не дозволяє, я хочу бути лише праведним...(підставляємо будь-яку релігію) " - то це називається лицемірство. Це та поведінка яку я терпіти не можу. Я не релігійна, я буду вважати будь яку людину нормальною, поки вона послідовна, чесна і веде себе абсолютно нормально і адекватно, хоч то хтось релігійний, хоч ні. Але коли є місце лицемірству, не важливо де, - оце вже без мене.
Ответить