Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Смішний гол-фантом «Карпатам», гармата з 35 метрів та останнє місце «Металіста» – історії туру ПФЛ
Огляд

А також скандал з «Інгульцем».

Автор — Ihor Chernyavskiy
25 вересня, 17:10
2

До вашої уваги результати всіх матчів туру в Першій та Другій лігах. Зазначимо, що оскільки в Другій лізі виступає 15 команд, щотижня одна з них пропускає тур. Цього разу відпочивали гравці вінницької «Ниви».

Осічка «Карпат» у матчі з «феєричним» суддівством

Днями новий селекціонер «Карпат» Михайло Кополовець заявив, що клубу варто започаткувати нову традицію – всією командою ходити в церкву. Як виявилося, автор легендарного мему як у воду дивився – перед виїздом у Тернопіль «Карпатам» не завадило б попросити Божої милості, бо «таке чуство, шо Бог наказує їх за шось».

Для львів’ян матч розпочався чудово, бо вже на п’ятій хвилині вони відкрили рахунок, хоча гол викликав обґрунтовані підозри на офсайд. А вже за дві хвилини сталася найепічніша (поки що) суддівська помилка цього сезону. Андрій Кожухар дістав м’яч з лінії воріт після штрафного «Ниви», але арбітр зарахував гол, якого не було (таймкод на 01:33):

На жаль, на цьому парад суддівського абсурду не скінчився. У другому таймі арбітр спробував віддати боржок «Карпатам», призначивши дуже спірний пенальті на їхню користь (06:06). Голос, який потрапив у трансляцію: «Не було пенальті! Це цирк, натуральний цирк!»

Але Максим Механів відбив пенальті та врятував для своєї команди нічию (1:1). До речі, 22 вересня воротар та капітан «Ниви» святкував 27-річчя. Механів – багатогранна особистість, адже вдалі виступи за тернопільську команду йому вдається поєднувати з захопленням музикою. Зацініть його реп про війну в Україні.

Падіння «Металіста» продовжується

У «Металіста» справи йдуть все гірше й гірше. У цьому турі харків’яни розгромно поступилися «Хусту» (0:3) й продовжують займати ганебне останнє місце в турнірній таблиці.

Але не можна сказати, що молода команда Андрія Аніщенка виглядає безнадійно – протягом перших 30 хвилин матчу з «Хустом» саме харків’яни грали першим номером та створювали багато моментів. У ворота закарпатців міг влетіти невимовної краси м’яч – Габріель Гомес бив через себе майже з лінії штрафного (!), але воротар «Хуста» вчасно зреагував і парирував удар (00:23).

За іронією долі, гол туру був забитий у ворота «Металіста». Просто подивіться, яку гармату поклав Назар Приходько (03:01). Якщо цей 21-річний хлопчина продовжить у тому ж дусі, то звання найкращого снайпера Першої ліги можна сміливо віддавати йому. У попередньому турі Приходько оформив дубль у ворота тернопільської «Ниви», один із м’ячів був забитий прямим ударом зі штрафного (ВІДЕО).

Втім, було б неправильно змовчати про воротарські подвиги Ігоря Левченка («Хуст»). Мало того, що він впорався з тим підступним ударом через себе, так ще не дав «Металісту» відродити інтригу, відбивши пенальті та добивання за рахунку 2:0 (таймкод на 06:58).

«Полтава» здобуває першу за майже 11 місяців домашню перемогу

Один із матчів цього туру мені вдалося переглянути наживо. І якщо «Ворскла» ввечері розчарувала розгромною поразкою від «Кривбасу» (1:4), а от гра «Полтави» з «Черніговом» (2:0) залишила тільки приємні враження. Господарі здобули довгоочікувану домашню перемогу – першу з 2 листопада 2022 року. Що цікаво, обидва матчі обслуговував Єгор Кєвліч.

За матчем я спостерігав поряд з президентом «Полтави» Сергієм Іващенком. Він відвідує кожен матч своєї команди і з виду й не скажеш, що це президент клубу. Іващенко спостерігає за грою радше як уболівальник, а не VIP-персона. Лише подивіться, як він святкував другий гол разом зі звичайним фанатом:

Після гри мені вдалося поспілкуватися з Іващенком. Зокрема він розповів, що амбітна задача вийти у чемпіонську групу ставилася перед командою з самого початку сезону. Повний коментар Сергія Васильовича можете прочитати за посиланням.

Драма з присмаком скандалу в Горішніх Плавнях

У наступному турі вищезгадана «Полтава» намагатиметься помститися за 0:5 лідеру групи Б – «Інгульцю», який вперше за тривалий час здобув не впевнену перемогу на класі, а буквально вигриз три очки.

Все йшло до бойової нічиєї з «Гірником-Спорт», але на останній компенсованій хвилині петровці заробили пенальті. З трансляції дуже важко визначити, чи дійсно там було порушення правил, але вже нічого не зміниш – Віталій Кольцов точним ударом з 11 метрів приніс «Інгульцю» 8 перемогу в 9 турах Першої ліги – вражаюче перше коло у виконанні команди Владислава Лупашка.

Після матчу «Гірник-Спорт» очікувано виступив із публічним невдоволенням суддівством: «На підсумковий рахунок вплинуло досить сумнівне рішення арбітра зі Львова Степана Лапко, коли він призначив одинадцятиметровий на п’ятій компенсованій хвилині. Цей удар реалізував Віталій Кольцов, після чого гості відсвяткували перемогу з рахунком 1:2. Втім, такі перемоги викликають дуже багато питань стосовно багатьох рішень арбітра». (таймкод розв’язки матчу – 02:11:32).

«Васт»: «Я живий! Я сильний!»

Ні, «Васт» поки що не переміг, але команді з Миколаєва варто віддати належне за те, що вона досі існує, грає та навіть забиває в трьох матчах поспіль. Не дивлячись на те, що ще місяць тому все йшло до того, що клуб зникне з футбольної мапи України.

У 9-му турі Другої ліги «Васт» приїхав до Києва на гру з «Локомотивом» і був дуже близький до свого першого очка… але набрати його не судилося. Кінцівка матчу вийшла напрочуд драматичною: на 90-й хвилині воротар «Васта» відбив пенальті, але арбітр призначив перебивання за нібито вихід з лінії воріт. Ще один дуже спірний епізод з нижчих ліг, який вирішив долю лобового матчу за виживання в професійному українському футболі.

От і відгриміло перше коло в Першій лізі. До вашої уваги турнірне положення в обох регіональних групах:

У Другій лізі вимальовується дуже конкурентна боротьба за підвищення у класі. Але водночас є й команди, які досі не спромоглися набрати жодного очка: