Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Довбик забив – але «Жирона» втратила перемогу. І перевагу над «Реалом» у турнірній таблиці
Відео

Зустрінуть 2024-й на другій сходинці.

22 грудня, 08:00
5

Лідер Ла Ліги «Жирона» в матчі 18-го туру Ла Ліги на виїзді не змогла переграти «Бетіс», який врятувався від поразки в кінці зустрічі.

Якби не це, то гол Артема Довбика в першому таймі став би переможним для жиронців. Тепер же вони втратили перше місце за підсумками заключного туру календарного 2023-го.

«Бетіс»: Сілва – Міранда, Ріад, Песселья, Бельєрін (Руїбаль, 15) – Рока (Альтіміра, 67), Гвардадо (к) (Карвалью, 46) – Перес, Санчес (Еззальзулі, 67), Діао – Жозе (Іглесіас, 67)

«Жирона»: Гассаніга – Гутьєррес, Блінд, Лопес (Хуанпе, 34), Е. Гарсія – Савіо (Соліс, 80), Торре (Порту, 64), А. Гарсія (к), Мартін, Коуто (Фернандес, 80) – Довбик (Стуані, 64)

🔹 Матч розпочався з акції проти Суперліги, яку Ла Ліги вирішила провести в кожному матчі нинішнього вечора. Обидві команди перед стартовим свистком зробили спільне фото разом з банером Ganatelo en el campo (дослівно – «Здобудь це на полі»).

Фраза стала популярною два роки тому під час першої спроби запустити Суперлігу. Ці слова в англійському варіанті Earn it on the pitch використовували як хештег, щоб висловити свою незгоду з цією ідеєю в соцмережах.

🔹 За перший тайм обидві команди кілька разів обмінялись небезпечними моментами. Втім, забити змогли лише в одному з них, коли на 37-й хвилині Руїбаль збив у власному карному Савіо.

11-метровий виконав, звісно, найкращий бомбардир жиронців Артем Довбик, забивши свій 11-й гол за команду.

🔹 В другій половині ситуація схожим чином повторилась. Моменти були біля обох воріт, але забили команди лише раз.

Цього разу уже «Бетіс» реалізував свою нагоду. На 88-й хвилині після подачі з кутового Песселья найкраще зорієнтувався після метушні в карному гостей та метань по ньому мʼяча. Прямий удар під перекладину – і 1:1.

🔹 В підсумку «Жирона», попри гол Довбика, втратила перемогу – в той момент матчу, коли Артема на полі уже давно не було.

Цей прикрий момент коштував команді Мічела лідерства у Ла Лізі. «Реал» свій матч з «Алавесом» виграв (єдиний м’яч забив Лукас Васкес вже у компенсований до другого тайму час – теж, до речі, після кутового), наздогнав «Жирону» за набраними очками і випередив за додатковими показниками – тож саме мадридці зустрічатимуть 2024-й на першій сходинці.

🔹 Щодо Довбика, то окрім голу, він також відзначився жовтою карткою та тим, що більше не завдав ударів по воротах за 64 хвилини на полі. Так, постріл з точки був єдиним для українця в матчі – настільки добре проти нього зіграли захисники суперника.