Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/Поразка «Сіті» від «Астон Вілли» – унікальна для Гвардіоли. Так безапеляційно він ще не програвав

Зібрали факти, що вказують на це.

7 грудня, 13:00
29

Головна сенсація 15-го туру АПЛ – це поразка чинного чемпіона «Манчестер Сіті» в Бірмінгемі. Місцева «Астон Вілла» обіграла команду Пепа Гвардіоли 1:0.

Ні, сенсація не в рахунку чи самому факті поразки. Все ж «Астон Вілла» цього сезону виступає на рівні команд ЛЧ, заслужено посідаючи місце в топ-четвірці АПЛ. Це уже не звичний середняк як раніше.

Сенсація в тому, яку саме гру показав «Сіті» у поєдинку на «Вілла Парк». «Містяни» зіграли несподівано беззубо в атаці та нікчемно в захисті одночасно. Настільки, що ця гра стала чи не найгіршою для Гвардіоли в тренерській карʼєрі.

Ось ключові статистичні факти, що вказують на це:

🔹 Статистика ударів по воротах у поєдинку 22:2 на користь бірмінгемців.

За даними порталу Opta, команди Пепи ще ніколи не пробивали так мало і не допускали так багато ударів по своїх воротах за один матч чемпіонату.

Ні в «Барселоні», ні в «Баварії», ні раніше в «Ман Сіті» таких показників у Пепа просто не було.

🔹 Вражає те, як «Астон Вілла» нейтралізувала суперника, перебравши роль домінатора на себе. Настільки, що за період після 11-ї хвилини зустрічі й до кінця поєдинку показник xG у манкуніанців – буквально 0.00.

Загальний же xG команди Пепа у цьому матчі становить 0.5 за підрахунком WyScout, який гості награли якраз в ті перші 11 хвилин. Неймовірно. В «Астон Вілли» 2,73, що говорить, що «Ман Сіті» дуже пощастило програти лише 0:1.

🔹 «Астон Вілла» була напрочуд ефективна у своєму контрпресингу. Настільки, що за матч 13 разів повертала собі мʼяч у фінальній третині поля.

І це також найбільший показник, якого коли-небудь досягав суперник «Манчестер Сіті» в матчі АПЛ, відколи манкуніанців очолює Гвардіола.

🔹 Ця перемога для Унаї Емері особлива ще й тим, що він вперше переграв Пепа Гвардіолу. З 14-ї спроби.

Ні на чолі «Валенсії» (10 матчів), ні на чолі «Арсенала» (2 матчі), ні раніше на чолі «Астон Вілли» (1 матч) йому ніяк не вдавалось виграти у команди Пепа.

Вчора цей день настав.

🔹 В додачу до такого фантастичного перфомансу «Астон Вілла» ще й обійшла «Сіті» в таблиці. Тепер бірмінгемці на третьому місці (32 очка), а манкуніанці опустились на четверту сходинку (30 очок).

Регрес чинних чемпіонів у таблиці – наслідок безвиграшної серії в чемпіонаті. Востаннє «містяни» перемагали в АПЛ ще місяць тому, коли 4 листопада знищили «Борнмут» 6:1.

Після цього були нічийні результати з «Челсі» (4:4), «Ліверпулем» (1:1) та «Тоттенгемом» (3:3). І ось тепер додалась ще й поразка, яка стала уже третьою для «Сіті» в поточному розіграші АПЛ. Тоді як за весь минулий чемпіонський сезон їх було усього пʼять.

Зараз же відставання від першого «Арсенала» становить шість очок.

🔹 Після настільки провального матчу на «Вілла Парк» Гвардіолі не залишилось нічого, окрім як визнати – суперник був сильнішим за його команду. Але додав, що на такий виступ його команди вплинула відсутність Родрі, що ще раз підкреслило значущість опорника для нинішніх манкуніанців:

«Вони грали краще. У першому таймі ми були статичними при володінні м'ячем, у другому стало набагато, набагато краще, і шанси у нас були, проте не вдавалося вчасно зробити пас чи правильний рух.

Ми пропустили після рикошету, але й у нас 4-5 голів після рикошету, тому є – то є. Треба прийняти, що «Астон Вілла» була кращою і переходити до матчу з «Лутоном».

Родрі – важливий гравець, але нам потрібно знаходити спосіб перемагати й без нього.

Ми відстаємо на шість очок. Хотілося б лідирувати, але ми тричі зіграли внічию та програли сьогодні. За ці роки ми навчилися знаходити спосіб перемогти, але зараз у нас є проблеми із цим, треба знайти рішення. Це моя робота.

Коли суперник сильніший, треба це визнавати».