Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/😱 «Арсенал» здобув Суперкубок Англії! Вперше за 9 матчів не програв «Сіті» – допоміг рикошет на 101-й хвилині
Video

Вийшли на друге місце за перемогами в турнірі.

6 серпня, 21:46
8

Новий футбольний сезон в Англії розпочався матчем двох найуспішніших команд минулого сезону, які до певного моменту вели запеклу боротьбу за титул АПЛ «Манчестер Сіті» та «Арсенал» зустрілися у грі за Суперкубок.

Трофей здобули «каноніри» – перемогли у серії пенальті (1:1, 4:1) та вперше з кампанії 2020/21 забрали цей кубок.

***

Вболівальники одразу мали змогу побачити у дії багатьох літніх новачків. Мікель Артета залучив абсолютно усіх – Деклана Райса, Кая Гаверца та Юррієна Тімбера. Останні двоє фактично зайняли позиції Габріела Жезуса та українця Олександра Зінченка, які відновлюються після травм. Ще з цікавого – поява в основі Томаса Партея, про трансфер якого влітку було немало чуток.

У «Сіті» ж у заявці не опинилося 90-мільйонного Йошка Гвардіола, він лише нещодавно приєднався до команди. Зате з перших хвилин зіграв Матео Ковачич. Хосеп Гвардіола теж довірився гравцям, які до кінця серпня ще можуть піти – Кайлу Вокеру (капітан) та Бернарду Сілві.

У нападі – пара Ерлінґ Голанд-Хуліан Альварес та Джек Ґріліш, а у запасі Кевін де Брюйне, у якого було пошкодження ще з фіналу Ліги чемпіонів. У воротах – Штефан Ортега, саме він у кубкових турнірах регулярно підміняє Едерсона.

***

У футбольному плані команди стартом матчу не потішили. У фінальній третині мало що вдавалося, а перший цікавий епізод трапився аж на 17-й хвилині, коли Артета отримав жовту картку за те, що емоційно просив її для Родрі – той потягнув Гаверца за футболку у центрі поля.

То й же Гаверц мав перший хороший момент у матчі, але приймав м’яч після проходу Вайта спиною до воріт, тож удар з розвороту виявився легким для Ортеги.

Рамсдейл на 30-й закосплеїв Едерсона, однак Голанд скористатися цим не встиг.

До кінця тайму Кай знову міг відзначитися – цього разу опинився у значно комфортнішій позиції, але підвела реалізація (пробив в Ортегу), неначе минулий сезон за «Челсі» так і не закінчувався.

Родрі у відповідь намагався з центру поля закинути Рамсдейлу за комір.

На 60-й хвилині пішов з поля Голанд, нагадавши трибунам про требл, зате з’явився Де Брюйне. Після цього перший небезпечний епізод трапився саме за участі Кевіна – протягнув м’яч, віддав на Фодена, а той скинув під удар Палмеру, який заблокував Тімбер.

Проте свій другий шанс Палмер не змарнував – у черговій швидкій атаці вийшов на ідентичну позицію та класно поклав м’яч у дальній кут.

Згодом Фоден змарнував можливість забити другий гол.

А «Сіті» за це поплатився на 11-й компенсованій хвилині, коли Троссард за допомогою рикошету від Аканджі врятував для лондонців матч.

По пенальті перемогу здобув «Арсенал» – 4:1 завдяки промахам де Брюйне та Родрі. Фінальний одинадцятиметровий реалізував Фабіу Вієйра.

***

Статистичний портал SofaScore найкращим гравцем матчу визнав Родрі (7.6), найгіршим – Гаверца (6:3).

***

🔻  «Арсенал» виграв свій 17-й Суперкубок, обійшовши «Ліверпуль». Більше лише у «Манчестер Юнайтед» (21);

🔻 «Арсенал» не програв «Сіті» в основний час вперше за 9 матчів, загальна різниця м’ячів – 5:22;

🔻 Гол 21-річного вихованця Палмера – лише його 5-й за клуб, він наймолодший автор м’яча у Суперкубку з 2005-го, коли відзначався 18-річний Сеск Фабрегас.

🔻 «Сіті» програв свій третій матч за Суперкубок поспіль, до цього були «Лестер» та «Ліверпуль».