Tribuna/Біатлон/Блоги/Crazy=genius/Фейр-плей дня: тренер сказав, що мішені його підопічної закрила інша біатлоністка. Тому Джима отримала срібло ЧЄ

Розбираємося в неординарній ситуації.

Блог — Crazy=genius
25 січня 2023, 18:20
3

У Швейцарії стартував чемпіонат Європи з біатлону. Традиційно Україна повезла на турнір основу, а головні збірні-суперниці – дублі.

В перших же двох гонках наші спортсмени взяли медалі: Дудченко та Джима зі срібними нагородами в індивідуалках. Але цікаво, що Юлія спочатку отримала бронзу, а вже після змагань ґатунок її медалі змінився.

Спочатку перемогу в гонці здобула італійка Каррара. Але її тренер попросив переглянути результат

Юлія Джима фінішувала третьою з одним промахом і відставанням в 55 секунд від на той момент лідерки італійки Мікели Каррари. IBU у своїх соцмережах вже встиг дати офіційні результати.

Але раптом вони були переглянуті. Тренер італійки повідомив, що його підопічна не закрила дві мішені на другому рубежі. Це за неї перехресним вогнем з іншого килимка зробила суперниця (так, таке буває).

Електронна система зарахувала Каррарі чистий рубіж. Але у підсумку їй додали дві хвилини штрафу, відтак вона опустилась на 11-те місце у фінішному протоколі.

«Я насправді не знала, що це був перехресний вогонь, про це мені розповів мій тренер після гонки. Рішення було прийнято, і я вважаю добре, що в підсумку перемогла найкраща спортсменка (золото перейшло німкені Шпарк, яка випередила Джиму на 5,5 секунди, – прим.)».

До речі, італійка стала найшвидшою у гонці ходом. Джима ж стала 9-ю за цим показником – програла Мікаелі трохи більше хвилини.

Медаль стала 10-ю в кар'єрі Джими на ЧЄ

Юлія завоювала десяту медаль на рівні чемпіонату Європи – це її четверта особиста нагорода і перша з 2017 року. Тоді у Польщі українка виграла спринт, випередивши двох росіянок Слєпцову і Старих.

«Цей рік був для нас дуже важким. Не так легко боротися за медалі. Тому я дуже рада, що мені вдалося взяти срібло, ця медаль для моєї країни», – такі перші слова сказала Джима після срібла ЧЄ-2023.