Tribuna/Футбол/Блоги/Його Величність Футбол/Найкращий ворог - свій лідер

Найкращий ворог - свій лідер

Андрій Сеньків згадав лідерів «не топових» збірних, які у вирішальний момент підводили команду.

25 января 2015, 23:30
5

Існують на планеті збірні, яких не віднесеш до грандів світового футболу, однак окремі особистості в їх рядах - справжні зірки, які чи не самотужки здобувають результат. Саме на них покладають надії цілі нації, та бувають моменти, коли вони не виправдовують сподівань. Такі моменти наступають зазвичай у найвідповідальніший час, коли помилятися суворо заборонено, а тиск, який чиниться на футболіста, у підсумку стає фатальним. Декому вдається впоратися із нервами, а дехто... Словом, дивіться нижче мій суб'єктивний топ.

Чемпіонат світу-2006, 1/8 фіналу. Швейцарія - Україна - 0:0 (по пен. 0:3) Шевченко не забиває пенальті

Україна вперше в історії їде на чемпіонат світу й одразу ж виходить у плей-офф, де в матчі із швейцарцями "дотягує" до серії пенальті. Нерви на межі. Першим йде бити легенда, капітан і лідер "синьо-жовтих" Андрій Шевченко - мовляв, він точно заб'є й зніме напруження. Але сталося не так, як гадалося. Воротар "нейтралів" Цубербюлер парирує постріл Шеви. Далі були рекорд СаШо, промахи швейцарців, точність Реброва, Мілевського та Гусєва. Той вечір завершився неймовірним щастям для всієї країни, однак промах Андрія навічно залишиться перед очима. Саме тоді у Кельні Легенда змусила пити валер'янку не одного лише Блохіна.

Кубок Азії-2015, 1/4 фіналу. Японія - ОАЕ - 1:1 (по пен. 4:5). Промахи Кейсуке Хонди і Сіндзі Кагави

Японська збірна традиційно вважається однією з найсильніших на континенті, стабільно змагаючись за місця на п'єдесталі, однак цьогоріч "самураї" вибули на першій стадії плей-офф. Протягом всього матчу проти ОАЕ підопічні Агірре ніяк не могли пробити ворота суперника, поки на полі не з'явився юний Шібасакі. Зіркові лідери японців Хонда і Кагава перебували не у своїй тарілці, а фінальний акорд у вигляді "промазаних" післяматчевих 11-метрових поставив крапку у турнірному шляху представників Країни Сонця, що сходить, й дякувати за виліт слід саме розпіареним хавбекам "Мілану" та "Боруссії".

Чемпіонат світу-1998, 1/8 фіналу. Нідерланди - Югославія - 2:1. Епічний постріл Міятовіча у поперечину

Збірна Югославії впевнено пробилась у плей-офф чемпіонату світу-1998 (суперниками по квартету були німці, іранці та американці), однак далі їх чекала невдача. У поєдинку проти Нідерландів за рахунку 1:1 на 52-й хвилині іспанський рефері Аранда вказав на позначку у карному "тюльпанів". До м'яча підійшов форвард мадридського "Реала" Предраг Міятовіч й зарядив у перекладину, а вже у додатковий до основного час Едгар Давідc вивів голландців вперед.

Євро-2008, груповий етап. Туреччина - Чехія - 3:2. Ляп Петра Чеха

Для того, аби пробитися у чвертьфінал Євро чехам потрібна була перемога над Туреччиною й до 75-ї хвилини підопічні Брюкнера спокійно вигравали 2:0 й ніщо не віщувало біди - турки билися об щільну оборону, наче об скелю. Жодного шансу, жодної шпарини, однак за справу взявся воротар "Челсі" Петр Чех, який спершу пропустив нескладний удар Турана у ближній кут, а згодом помилився під час навісу, скинувши шкіряного точно на ногу Ніхату, який під занавіс ще й дубль оформив. У підсумку в плей-офф пробилися хлопці Теріма, а чехи відправилися відпочивати.

ЧС-2010, 1/4 фіналу. Уругвай - Гана - 1:1 (по пен. 4:2). Асамоа Г'ян не забиває пенальті на останній хвилині другого овертайму

Той матч нарекли найфантастичнішим в історії Мундіалів. Удар Адійї, рука Суареса, вилучення Луїса, пенальті, постріл Г'яна, який потряс перекладину. Потім була серія пенальті, в якій Асамоа був точним, однак пробивав не лише він, й уругвайці пройшли у півфінал. Сам Г'ян згодом зізнався, що довго ще не міг заснути - воно й зрозуміло. "Чорні зірки" могли стати першою африканською збірною, яка стала учасником півфіналу ЧС.

Чемпіонат світу-2014. Укус Луїса Суареса

Про цю подію й розказувати нічого. Прийшов, побачив, укусив. Такий девіз Луїса Суареса. Через таку дурість нападника "Ліверпуля" Уругвай втратив на плей-офф свого лідера й вже без Луїса "чарруа" потрапили під "колумбійський каток". Хто-зна, як би склався матч, якби "Граф Дракула" залишився у ту злощасну мить при здоровому глузді.