Tribuna/Футбол/Блоги/Аналітика як стиль життя/Олімпік не провалив матч проти Шахтаря

Олімпік не провалив матч проти Шахтаря

Олімпік розгромно поступився Шахтарю на виїзді, але точно не провалив матч.

Автор — Андрій Смик
7 декабря 2019, 15:56
4

Я не погоджуюсь зі післяматчевими словами Вісенте Гомеса.

Олімпік провалив другий тайм? Так. Олімпік провалив матч? Ні. Донеччани з гербом від Дмитра Штрайса видали блискучий перший тайм, враховуючи рівень суперника. Звичайно, потрібно звернути увагу на те, що гірники вели в рахунку уже з 4 хвилини і підопічні Вісенте Гомеса мали хоч якось на це відповідати. Проте, ще до забитого м'яча Шахаб і компанія як мінімум двічі спантеличували гірників високим пресингом.

Перший гол - результат різниці у класі та помилки Климейчука. Також, цікаво зазначити, що гравці Шахтаря розігрували кутовий утрьох. Саме це допомогло їм розтягнути 2-ох суперників та вивести Тете на позицію, з якої гольову б віддав навіть кіт Леоненко або Гармаш.

Після пропущеного м'яча Олімпік став активно пресингувати, завдяки чому дочекатись помилку від більш іменитих суперників було не так вже й важко. Олімпійці не дозволяли Шахтарю грати в свій футбол, постійно підстерігаючи зони, які утворювались між лініями захисту та півзахисту гірників. Якщо в одного з гравців оранжево-чорних не було очевидних варіантів для продовження атаки, його оперативно починали пресингувати 2-3 суперники. За такої гри Шахтар перейшов здебільшого на дальні передачі, що доводить - Олімпік не давав чемпіонам спокійно розігрувати круглого в центрі поля.

Після 20 хвилини молодші Донеччани (це прізвисько Олімпіка вказане у Вікіпедії) також почали використовувати довгі та середні передачі. Проте вони не зловживали ними, закидаючи на міцного Шахаба, а досить грамотно їх застосовували. Олімпійці грали, слідуючи притаманними для себе 4-1-4-1, а інколи  4-3-2-1 або 4-5-1. Саме це допомагало їм створювати чисельну більшість в центрі поля. Гра чимось нагадувала домашній матч Олександрії проти Вольфсбурга, коли підопічні Володимира Шарана компенсували різницю у класі за допомогою перенасичення зон. Звичайно, за такої гри утворюється багато вільного простору, чим і користувався Шахтар. Постійними переводами на реактивного Тете вони протидіяли пресингу Олімпіка та створювали їм проблеми.

Важко було не помітити велику кількість тріггерів, яких застосовував тренерський штаб Вісенте Гомеса. Також, вони часто створювали флангові пастки, як на фото нижче.

Гірники ж обрали для себе звичну в FavBet Лізі 4-1-4-1. Цей матч іноді нагадував репетицію перед матчем з Аталантою, адже Алан Патрік був частим гостем у опорній зоні. Тому, схему оранжево-чорних можна подавати як і 4-2-3-1. Шахтар моментами нагадував Манчестер Сіті зразка минулого сезону. Їм вдавалося гарно збивати темп контролем у 2 третині, а потім вони, зненацька для суперника, швидко переводили м'яч в 3. Важко не відмітити Тайсона, який виглядав на полі як старшокласник, що вийшов грати із 11-річними. Особливо, враховуючи його поведінку в кінці поєдинку.

Протягом всієї гри Шахтар нагадував Динамо реалізацією. Не завершити хоча би ударом вихід 4 в 1 наприкінці першого тайму? Запросто. Просто, як і у матчі з Сіті, віддайте м'яч Тете. Проте, вміння холоднокровно реалізовувати такі моменти приходить з досвідом, тому, я вважаю, що не варто засуджувати бразильця за це.

Після матчу можна сміло заявляти - Олімпік не боявся грати у свій футбол в гостях у чемпіона країни,  хоч і на протязі тільки одного тайму.