Tribuna/Футбол/Блоги/ФК Джуніорс/Представляємо суперника: «Переяславщина» (Переяслав-Хмельницький)

Представляємо суперника: «Переяславщина» (Переяслав-Хмельницький)

У одинадцятому турі чемпіонату Київщини в гості до «Джуніорс» завітає один з аутсайдерів чемпіонату – «Переяславщина».

Блог — ФК Джуніорс
Автор — ФК "Джуніорс"
9 июня 2017, 12:15

Минулого сезону команда з Переяслава-Хмельницького стала першим за 20 років представником міста, що зійшов на п'єдестал пошани обласних змагань з футболу. Створений у 2014 році колектив виборов срібні нагороди першості Київської області і таким чином здобув путівку до вищої ліги.  До успіху самобутній колектив привели спортивний директор клубу Олександр Якуба та головний тренер Мехман Дола. Останній був серед тих, хто 20 років тому виборов для Переяслава-Хмельницького бронзові медалі чемпіонату області.

Постать головного тренера «Переяславщини» доволі цікава. Дола - уродженець Баку. Свого часу вихованець футбольної школи ФШМ пограв за юнацьку та молодіжні збірні Азербайджану. Відмінно проявивши себе на турнірі у Смілі (Черкаська область), Мехман отримав запрошення до «Нефтчі». Протягом року Дола грав за дублюючий склад клубу, після чого його призвали до армії.

Виконавши свій громадянський обов’язок, Дола повернувся у професійний футбол. Універсального футболіста (грав як у захисті, так і в нападі) до команди другої ліги СРСР – «Автомобіліста» (Мінгечаур) – запросив Анатолій Андрійович Банішевський (віце-чемпіон Європи-1972, півфіналіст чемпіонату світу-1966), якому були добре відомі можливості Мехмана ще з часів співпраці у «Нефтчі». Пізніше у кар’єрі Доли були «Карабах» (Агдам) та «Атоммаш» (Волгодонськ).

У 1993 році Дола приїхав у відпустку до своєї дружини та дитини у Переяслав-Хмельницький та вже остаточно оселився в місті. Футбольна майстерність Мехмана стала в нагоді місцевому «Колосу», який загартував до перемог відомий радянський арбітр Микола Кирсанов. Потім Дола грав за місцеві команди «Симекс» та «Гаян», а в 41 рік завершив виступи на аматорському рівні.

Перед початком нинішнього сезону керівництво «Переяславщини» заявило про наміри поборотися за місце у першій п’ятірці. Втім, результати колективу, м’яко кажучи, не вражають. У дев’яти матчах підопічні Мехмана Доли зазнали шістьох поразок. Тричі команда поступилася суперникам з рахунком 0:5, ще одного разу – 1:5. Наразі «Переяславщина» має у своєму активі лише п’ять очок та посідає у турнірній таблиці 12 місце.

У складі команди грають переважно місцеві футболісти. Відомі імена у заявці «Переяславщини» відсутні: перед початком сезону більшість гравців не мали досвіду виступів навіть у вищій лізі чемпіонату Київщини, не кажучи вже про гру на професійному рівні.

Нагадаємо, що наразі у чемпіонаті Київської області триває переможна серія «Джуніорс», яка нараховує дев’ять матчів. У минулому турі з рахунком 2:1 шпитьківчани на виїзди здолали «Межигір’я».