Tribuna/Гімнастика/Блоги/Український спорт I Олімпіада/🔝 Фантастичний успіх України на ЧЄ з гімнастики: перші у командному заліку, повторили рекорд за перемогами

🔝 Фантастичний успіх України на ЧЄ з гімнастики: перші у командному заліку, повторили рекорд за перемогами

Найкращий виступ з далекого 1992-го.

24-28 квітня в італійському Реміні відбувся чоловічий чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики.

Цей турнір є одним з найголовніших на шляху до цьогорічної Олімпіади, адже саме тут можна було випробувати свої сили у командній першості.

Збірна України привезла до Італії всіх своїх зірок: Олега Верняєва, Іллю Ковтуна, Ігоря Радівілова, Назара Чепурного та Радомира Стельмаха. Тільки уявіть, що у складі однієї команди одразу 4 (!) медалісти ЧС.

«Ця медаль дала мені більше віри в себе». Верняєв виграв надважливу особисту нагороду напередодні Олімпіади

У перший день змагань, який був одразу і фіналом особистого багатоборства, і кваліфікацією до командного фіналу та фіналів на окремих приладах, українці вже почали дивувати.

Олег Верняєв доволі неочікувано став срібним призером багатоборства, вигравши першу медаль ЧЄ з 2017 (!) року.

«Ця медаль дала мені більше віри в себе, ніж навіть якби я виграв бруси. Самі розумієте, багатоборство – це найпрестижніша дисципліна, і я знаю це як ніхто інший», – розповів Верняєв після виступу.

А збірна сенсаційно вийшла до командного фіналу з першого місця із результатом, який дозволив би виграти нагороду минулорічного ЧС.

У фіналах на окремих приладах багатоборства українці виграли 3 нагороди: Ілля Ковтун став чемпіоном на паралельних брусах, а Назар Чепурний забрав бронзу на опорному стрибку.

Також Ковтун встановив цікаве досягнення, він став четвертим українцем в історії, який зміг виграти 2 особистих золота ЧЄ за один рік. До цього подібне вдавалося лише Ігорю Коробчинському, Олександру Берешу та Олегу Верняєву.

А також він став першим в історії українцем, який став триразовим чемпіоном Європи на одному турнірі, додавши до особистих нагород ще й командну.

Нагадаємо, що Іллі тільки 20 років. Тож, здається, у нього є час, щоб покращити цей результат.

Збірна України повторила одразу декілька власних рекордів, а результату в командному фіналі вистачило б для перемоги на ЧС-2023

У останній день змагань проходив командний фінал. Українці пройшли змагальний день доволі нервово, припустившись декількох серйозних помилок, які, здавалося, можуть позбавити не тільки золота, але й п'єдесталу.

Але у підсумку Україна вдруге в історії виграла командний турнір ЧЄ, набравши суму 255.762 бала. Це всього на 0.333 бала більше, ніж у срібних призерів з Великої Британії.

Результату збірної України вистачило б для перемоги у фіналі минулорічного ЧС. Тоді японці набрали 255.594 бала, а наші гімнасти навіть не були представлені у фіналі.

Загалом наша збірна виборола 5 нагород чемпіонату Європи, що дозволило їй втретє в історії очолити медальний залік турніру.

Україна повторила особистий рекорд за кількістю золотих медалей на чемпіонатах Європи зі спортивної гімнастики – востаннє три перемоги вдавалося здобути у далекому 1992-му.

Також наша збірна повторила свій другий найкращий результат в історії за кількістю нагород.

У 1992-му на найуспішнішому ЧЄ українські гімнасти здобули 7 нагород. Тоді Коробчинський став чемпіоном у багатоборстві та на коні, а також здобув срібні нагороди на вільних вправах, опорному стрибку та паралельних брусах. Рустам Шаріпов став чемпіоном на поперечині та забрав срібло на паралельних брусах.

По 5 нагород в України було на чемпіонатах в 2000-му та 2020-му роках.

Усе це результат системної підготовки до Олімпіади-2024. Сподіваємося, що всі наші лідери пройдуть декілька місяців, що залишилися до Парижу без травм і боротимуться за найвищі олімпійські нагороди.